Jedni piłkarze Jagiellonii pojechali na mecz ze Śląskiem, inni zagrali w zespole rezerw

Sobotni mecz sparingowy rezerw białostockiego zespołu, które w drugi weekend sierpnia rozpoczną walkę w III lidze, z Narwią Ostrołęka zakończył się remisem 2:2
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Bramki dla drużyny z Białegostoku w sprawdzianie na boisku w Knyszynie z mazowieckim IV-ligowcem strzelili: Radosław Gulbierz i Paweł Drażba. W sparingu zaprezentowało się kilku piłkarzy z szerokiej kadry pierwszego zespołu: bramkarze Tomasz Ptak i Bartłomiej Drągowski, a także Adam Waszkiewicz, Tomasz Porębski, Michał Pawlik i strzelec bramki Paweł Drażba.

- Nasz skład jest uzależniony od tego, kogo trener Piotr Stokowiec zabiera na dany mecz w ekstraklasie - tłumaczy szkoleniowiec Jagiellonii II Dariusz Bayer. - Tym razem piłkarze, którzy nie zmieścili się w osiemnastce na niedzielne spotkanie we Wrocławiu ze Śląskiem, mogli zagrać w meczu kontrolnym z Narwią. Za tydzień może być inaczej. Ja o tym nie decyduję, ale myślę, że nazwiska w mojej drużynie rezerw będą się powtarzały. Sparing z zespołem z Ostrołęki był bardzo pożyteczny. Narew podeszła do niego agresywnie, zaatakowała nas wysoko i momentami nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić, ale przede wszystkim zabrakło skuteczności. Przy prowadzeniu 2:1 mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji. Nie wykorzystaliśmy ich. Za to zostaliśmy skarceni w końcówce meczu i skończyło się remisem.

W poprzednim sparingu podczas przygotowań do występów w podlasko-warmińsko-mazurskiej III lidze rezerwy Jagiellonii pokonały LZS Narewka 2:1. Drużyna z Białegostoku ma jeszcze w przyszły weekend wolny termin, aby sprawdzić się w kolejnym spotkaniu testowym. Rywal nie został jeszcze ustalony.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Jagiellonia II Białystok - Narew Ostrołęka 2:2 (2:1)

Strzelcy bramek dla Jagiellonii II: Radosław Gulbierz (2.), Paweł Drażba (19.).

Jagiellonia II: Ptak (Drągowski) - Waszkiewicz, Porębski, Radecki, Pawlik - Broniszewski, Kosiński, Arłukowicz, Gulbierz - Drażba, Giełażyn. Na zmiany wchodzili: Charkiewicz, Malinowski, Kowalewski, Rusakowicz, Gorbacewicz.