Filip Modelski już trenuje. Jest Hiszpan i Senegalczyk. Sparing przed Jagiellonią

Piłkarze Jagiellonii mimo przerwy w rozgrywkach ekstraklasy nie próżnują. Wraz z drużyną normalnie trenuje już Filip Modelski. Na testach jest Senegalczyk i Hiszpan. W sobotę białostoczan czeka sparing z Żalgirisem Wilno
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

21-letni Modelski w tym sezonie jeszcze nie zagrał w żadnym ze spotkań. Nie było to możliwe, gdyż podczas przygotowań do rozgrywek prawy obrońca doznał urazu.

- Zabieg rekonstrukcji wiązadeł w stawie skokowym przeszedł Filip Modelski. Kontuzja wyłączy go na dwa miesiące - mówił tuż przed startem sezonu Piotr Stokowiec, trener Jagiellonii.

Ten czas już minął i Filip Modelski trenuje wraz z drużyną. Powrót do optymalnej formy zapewne jednak jeszcze trochę potrwa.

Środowego treningu z powodu urazu nie dokończył natomiast Ugo Ukah. Obrońca dostał mocno w kolano, ale nie ma raczej żadnych obaw, aby musiał pauzować. Zapewne zagra więc w sobotnim sparingu. Białostoczanie o godz. 15 na stadionie miejskim zmierzą się wówczas z Żalgirisem Wilno. W meczu tym wystąpią na pewno dwaj gracze będący obecnie na testach w Jagiellonii. Są to 26-letni Senegalczyk Souleymane Tandia (środkowy obrońca, który ostatnio grał w węgierskim Honved Budapest) oraz Marc Fernandez Gracia (Hiszpan, 23-letni ofensywny pomocnik, rezerwy RCD Mallorca).

W zajęciach Jagiellonii nie uczestniczą, i w sparingu nie zagrają, za to Giorgi Popchadze, Jan Paweł Pawłowski, Bekim Balaj (wyjechali na zgrupowania reprezentacji) oraz Jonatan Straus i Rafał Grzyb (mają problemy zdrowotne).

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl