Sport.pl

Senegalczyk i Hiszpan mogą dołączyć do Jagiellonii

26-letni Senegalczyk Souleymane Tandia oraz 23-letni Hiszpan Marc Fernandez Gracia, którzy byli ostatnio na testach w Jagiellonii, mogą zostać piłkarzami białostockiego klubu
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Souleymane Tandia (środkowy obrońca, który ostatnio grał w węgierskim Honved Budapest) oraz Marc Fernandez Gracia (ofensywny pomocnik, rezerwy RCD Mallorca) w poprzednim tygodniu byli sprawdzani w Jagiellonii. Zwieńczeniem tych testów był sparing z Żalgirisem Wilno (białostoczanie wygrali 3:0).

- Myślę, że zaprezentowali się przyzwoicie, a czy to wystarczy, by ich zakontraktować, to się okaże w najbliższym czasie - mówił po spotkaniu kontrolnym Piotr Stokowiec, trener Jagiellonii.

W poniedziałek Hiszpan wyjechał z Białegostoku. Wraz z drużyną nadal trenuje natomiast Senegalczyk. Jednak obaj mogą stać się piłkarzami Jagiellonii.

- Jeśli chodzi o Hiszpana to decyzja była taka, żeby dać mu szansę do końca sezonu. Byłem za tym, żeby podpisać z nim kontrakt, żeby mógł występować, a później podjąć ostateczną decyzję. Ale nie wiem, jak to wygląda formalnie, rozmowy toczą się między menedżerem a klubem. Nie znam też wymagań finansowych zawodnika. Uznaliśmy, że jeśli byłby to nieduże pieniądze, to można byłoby tego piłkarza na zasadzie przedłużonych testów, ale uprawniając go do gry, pozyskać - wyjaśnia szkoleniowiec Jagiellonii. - Natomiast jeśli chodzi o Senegalczyka, to jesteśmy zainteresowani jego pozyskaniem. Kwestie formalne są doprecyzowywane. Rozmowy się toczą, ale też nie wiem, jak się potoczą, bo kontrakt nie jest w mojej gestii. Czekamy na uprawnienie zawodnika do gry, jeśli strony dojdą do porozumienia. Ze strony sportowej byliśmy zainteresowani jego angażem. Natomiast badane są możliwości, jak to wygląda od strony formalnej, jak jego ostatni kontrakt został rozwiązany. Badane są możliwości jego zatrudnienia i zakontraktowania. Myślę, że w najbliższych dniach to się wyjaśni.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: