Sport.pl

Ugo Ukah przed starciem Jagiellonii w Kielcach: Gram regularnie i chcę to utrzymać

Piłkarze Jagiellonii w piątek wracają do gry o ligowe punkty. Białostoczanie w Kielcach (godz. 18) zmierzą się z Koroną.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jagiellonia po rozegraniu 11 spotkań z dorobkiem 15 punktów plasuje się na szóstej pozycji w tabeli ekstraklasy. Zespół z Kielc wywalczył dotychczas dziewięć oczek i okupuje przedostatnie miejsce w lidze. Białostoczanie w starciu z Koroną muszą być czujni m.in. przy stałych fragmentach gry wykonywanych przez rywali. W tym elemencie zespół z Kielc jest dość groźny.

- Na pewno to jest groźny punkt rywali, ale podczas treningów zwracaliśmy na to uwagę i na pewno będziemy przygotowani - zapewnia Ugo Ukah, który ostatnio ma stałe miejsce na środku białostockiej obrony. - Jestem zadowolony z tego, że wróciłem do składu, że gram regularnie, i chcę to utrzymać do końca rundy. Staram się robić swoją pracę, pomagać drużynie, żebyśmy tracili jak najmniej bramek. Z Cracovią to się ostatnio nie udało, ale w sparingu z Żalgirisem Wilno już tak. Mam nadzieję, że w Kielcach zagramy na zero z tyłu i nasza dobra passa w meczach wyjazdowych będzie podtrzymana.

Ukah podczas spotkań stara się też podpowiadać kolegom, mobilizować ich do lepszej gry.

- Każdy musi się angażować na sto procent w to, co robi, i ja staram się tak po prostu robić. Gram z tyłu, a więc widać wszystko i staram się pomagać, podpowiadać chłopakom. Chociaż też dużo nad taktyką pracujemy podczas treningów i zawodnicy wiedzą, co mają robić, czasami trzeba tylko przypomnieć - stwierdza Nigeryjczyk z włoskim paszportem.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: