Od 0:2 do 3:2. Młodzi Polacy pokonali Macedonię

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała 3:2 z Macedonią w meczu kwalifikacji mistrzostw Europy. Bohaterem spotkania był Artur Siemaszko, który wszedł na boisko w 64. minucie i strzelił dwa gole.

Pojedynek rozgrywany w Skopje był pierwszym meczem biało-czerwonych podczas turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy. Polacy bardzo źle rozpoczęli spotkanie, przegrywali już 0:2 (w bramce naszej reprezentacji grał Bartłomiej Drągowski z Jagiellonii Białystok).

Potem jednak na listę strzelców wpisał się Miłosz Kozak (Lech Poznań), a następnie dwa trafienia zaliczył Artur Siemaszko (Zagłębie Lubin), który pojawił się na boisku na ostatnie 16 minut meczu. Dzięki tak dobrej postawie zmiennika drużyna prowadzona przez trenera Roberta Wójcika mogła cieszyć się z wygranej.

W kolejnym meczu nasza reprezentacja zagra w sobotę z Bułgarią.

Macedonia - Polska 2:3 (1:0)

Strzelcy bramek: Sabahudin Alomerović (19.), Strahinja Krstevski (43.) - Miłosz Kozak (50.), Artur Siemaszko (73. i 76.).

Polska: Bartłomiej Drągowski - Michael Olczyk, Damian Dudała, Szymon Walczak, Kamil Szubertowski - Oktawian Skrzecz, Filip Jagiełło, Michał Borecki (69. Michał Walski), Hubert Adamczyk (64. Artur Siemaszko), Miłosz Kozak (80. Kacper Szymankiewicz) - Adam Ryczkowski.