Ligowcy powołani do reprezentacji. Dwóch piłkarzy z Jagiellonii

Adam Nawałka powołał 26 zawodników z polskiej ligi na styczniowe zgrupowanie reprezentacji. W tym gronie znaleźli się Michał Pazdan i Dawid Plizga z Jagiellonii Białystok
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Reprezentacja, złożona z zawodników z polskich klubów, w styczniu wyjedzie na zgrupowanie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Biało-czerwoni rozegrają tam dwa spotkania towarzyskie. Najpierw (18 stycznia) zmierzą się z Norwegią, a następnie (20 stycznia) z Mołdawią. W meczach tych będą mieli okazje zagrać Dawid Plizga i Michał Pazdan. Ci dwaj piłkarze Jagiellonii znaleźli się bowiem w gronie powołanych zawodników na to zgrupowanie. Można było przypuszczać, że tak właśnie będzie. Michał Pazdan zagrał już przecież w dwóch pierwszych meczach reprezentacji pod wodzą Adama Nawałki. Z kolei Plizga to najlepszy strzelec (siedem goli) Jagiellonii w jesiennej części sezonu.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Powołani zawodnicy

Bramkarze: Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków); Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki); Dariusz Trela (Piast Gliwice).

Obrońcy: Paweł Olkowski (Górnik Zabrze); Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Jakub Wawrzyniak (wszyscy Legia Warszawa); Wojciech Golla (Pogoń Szczecin); Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław); Maciej Wilusz (GKS Bełchatów); Adam Marciniak (Cracovia).

Pomocnicy: Michał Kucharczyk, Tomasz Brzyski, Dominik Furman, Tomasz Jodłowiec (wszyscy Legia Warszawa); Szymon Pawłowski, Karol Linetty (obaj Lech Poznań); Dawid Plizga, Michał Pazdan (obaj Jagiellonia Białystok); Łukasz Madej, Krzysztof Mączyński (obaj Górnik Zabrze); Filip Starzyński (Ruch Chorzów); Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz).

Napastnicy: Mateusz Zachara (Górnik Zabrze); Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań); Paweł Brożek (Wisła Kraków).