Nie tylko Tomasz Bandrowski odejdzie z Jagiellonii

Jak mocno zmieni się kadra Jagiellonii podczas zimowej przerwy w rozgrywkach? Wiosną zabraknie w niej Tomasza Bandrowskiego. Być może nie będzie też Karola Mackiewicza
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Tomasz Bandrowski był pierwszym zawodnikiem, z którego podczas zimowej przerwy w rozgrywkach postanowił zrezygnować trener Piotr Stokowiec. Można było się tego spodziewać. 29-letni pomocnik co prawda jesienią zagrał w ośmiu spotkaniach, ale było to przede wszystkim na początku sezonu. Potem często brakowało go nie tylko w składzie, ale nawet w meczowej kadrze.

- Proporcjonalnie do tego, jacy zawodnicy będą przychodzić, to będą też odchodzić. Ja patrzę na rozwój zawodnika, jeśli nie ma perspektywy rozwoju i ktoś nie potrafi się zmienić, to trzeba go zmienić. Patrząc na rozwój zawodnika, też trzeba go czasem wypożyczyć, żeby pograł gdzie indziej i wrócił do nas mocniejszy - mówił po zakończonym sezonie w rozmowie z BIALYSTOK.SPORT.PL Piotr Stokowiec.

Jednym z wypożyczonych podczas zimowej przerwy w rozgrywkach zawodników może być Karol Mackiewicz. 21-letni piłkarz w ekstraklasie debiutował w poprzednim sezonie. Podczas pierwszej części obecnych rozgrywek zaliczył cztery występy w pierwszej drużynie (trzy w podstawowym składzie, raz jako zmiennik). Więcej grywał w III-ligowej drużynie rezerw (dziesięć goli w 13 meczach).

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl