Koniec urlopów. Piłkarze Jagiellonii wracają do treningów

Niemal miesiąc trwały urlopy piłkarzy Jagiellonii. We wtorek białostoczanie rozpoczynają przygotowania do wiosennych zmagań w ekstraklasie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Podopieczni Piotra Stokowca ostatnie spotkanie przed przerwą w rozgrywkach rozegrali 13 grudnia. Pokonali wówczas na własnym stadionie 1:0 Widzew Łódź. Dzięki wygranej białostoczanie awansowali na ósme miejsce w tabeli, czyli znaleźli się w gronie drużyn, które po rundzie zasadniczej będą spokojne o utrzymanie w lidze i będą walczyć o mistrzostwo. Należy jednak zaznaczyć, że Jagiellonia w pierwszej części sezonu zdobyła 29 punktów, czyli tyle samo co dziewiąty Zawisza Bydgoszcz. Tym samym wiosną (do rozegrania w rundzie zasadniczej zostało jeszcze dziewięć spotkań) będzie trwała zacięta walka o miejsce w górnej części tabeli.

Przygotowania do wiosennych zmagań białostoczanie rozpoczną we wtorek. Niewykluczone, że już na pierwszym treningu będą m.in. Ermin Seratlić oraz Jegor Zubowicz, którzy ostatnio byli wypożyczeni do innych klubów. Przypadek drugiego z nich jest szczególny. 24-letni Białorusin kontrakt z Jagiellonią podpisał już dwa lata temu, ale dotychczas nie rozegrał ani jednego oficjalnego spotkania w barwach drużyny z Białegostoku.

Z piłkarzy z dotychczasowej kadry na pierwszych zajęciach zabraknie: Tomasza Bandrowskiego i Alexisa Norambueny. Z pierwszego zawodnika trener Piotr Stokowiec zrezygnował już po jesiennych meczach, drugiemu skończył się kontrakt. Szkoleniowiec chciałby, aby Chilijczyk z palestyńskim paszportem podpisał nową umowę, ale dotychczas do tego nie doszło.

Niewykluczone, że na wtorkowych zajęciach stawi się też kilku graczy na testy.

Białostoczanie będą się przygotowywać do wiosennej rywalizacji na dwóch zgrupowaniach. Najpierw udadzą się do Władysławowa, a następnie do Turcji. Pierwszy mecz o ligowe punkty rozegrają 16 lutego. Wówczas to zmierzą się w Chorzowie z Ruchem.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl