Sport.pl

Piłkarze Jagiellonii wrócili do treningów. Nowych brak. Na razie

27 zawodników stawiło się na pierwszym treningu Jagiellonii po urlopach. W tym gronie nie było żadnego nowego piłkarza
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie we wtorek rozpoczęli przygotowania do wiosennych zmagań o punkty w ekstraklasie. W zajęciach na boisku ze sztuczną nawierzchnią Zespołu Szkół Mechanicznych ćwiczyło 27 zawodników. W tym gronie nie było Bekima Balaja, Daniego Quintany oraz Giorgiego Popchadzego. Oni do zespołu mają dołączyć w środę.

Na wtorkowych zajęciach nie było też Alexisa Norambueny. Trener Piotr Stokowiec chciałby, aby Chilijczyk z palestyńskim paszportem podpisał nową umowę, ale dotychczas do tego nie doszło i piłkarz przebywa w rodzinnym kraju.

W pierwszym treningu Jagiellonii po urlopach uczestniczył za to Tomasz Bandrowski, z którego po jesiennych spotkaniach zrezygnował trener. Pomocnik ma kontrakt ważny do czerwca i na razie nie został on rozwiązany. Bandrowski na początku wtorkowych zajęć ćwiczył wraz z drużyną, potem biegał już tylko dookoła boiska.

Wraz z całym zespołem nie ćwiczyli też Jonatan Straus i Nika Dzalamidze. Obaj zawodnicy wracają do treningów po urazach i w pierwszej fazie przygotowań będą mieli indywidualne zajęcia.

We wtorek w Białymstoku nie stawili się również Jegor Zubowicz i Ermin Seratlić. Obaj zawodnicy byli ostatnio wypożyczeni do innych klubów, a teraz mieli wrócić do Jagiellonii. W przypadku pierwszego zapewne tak się stanie (Zubowicz czeka na wizę), z kolei być może drugi pozostanie w Czarnogórze.

Niewykluczone, że już w środę na testach w Jagiellonii pojawią się nowi zawodnicy.

Wracając jeszcze do wtorkowego treningu to zajęcia zakończyła krótka gierka. "Niebiescy" wygrali 2:0, a oba gole po podaniach Filipa Modelskiego zdobył Mateusz Piątkowski.Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Zawodnicy będący na pierwszym treningu Jagiellonii

Bramkarze: Jakub Słowik, Krzysztof Baran, Bartłomiej Drągowski.

Obrońcy: Filip Modelski, Jonatan Straus, Michał Pazdan, Jakub Tosik, Martin Baran, Ugo Ukah, Tomasz Porębski, Adam Waszkiewicz, Mateusz Żebrowski.

Pomocnicy i napastnicy: Tomasz Bandrowski, Dawid Plizga, Nika Dzalamidze, Michał Pawlik, Adam Dźwigała, Maciej Gajos, Rafał Grzyb, Paweł Drażba, Grzegorz Arłukowicz, Karol Buzun, Karol Mackiewicz, Emil Gajko, Mateusz Piątkowski, Przemysław Mystkowski, Bartosz Giełażyn.

Więcej o: