Piłkarze Jagiellonii wrócili do treningów. Nowych brak. Na razie

27 zawodników stawiło się na pierwszym treningu Jagiellonii po urlopach. W tym gronie nie było żadnego nowego piłkarza
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie we wtorek rozpoczęli przygotowania do wiosennych zmagań o punkty w ekstraklasie. W zajęciach na boisku ze sztuczną nawierzchnią Zespołu Szkół Mechanicznych ćwiczyło 27 zawodników. W tym gronie nie było Bekima Balaja, Daniego Quintany oraz Giorgiego Popchadzego. Oni do zespołu mają dołączyć w środę.

Na wtorkowych zajęciach nie było też Alexisa Norambueny. Trener Piotr Stokowiec chciałby, aby Chilijczyk z palestyńskim paszportem podpisał nową umowę, ale dotychczas do tego nie doszło i piłkarz przebywa w rodzinnym kraju.

W pierwszym treningu Jagiellonii po urlopach uczestniczył za to Tomasz Bandrowski, z którego po jesiennych spotkaniach zrezygnował trener. Pomocnik ma kontrakt ważny do czerwca i na razie nie został on rozwiązany. Bandrowski na początku wtorkowych zajęć ćwiczył wraz z drużyną, potem biegał już tylko dookoła boiska.

Wraz z całym zespołem nie ćwiczyli też Jonatan Straus i Nika Dzalamidze. Obaj zawodnicy wracają do treningów po urazach i w pierwszej fazie przygotowań będą mieli indywidualne zajęcia.

We wtorek w Białymstoku nie stawili się również Jegor Zubowicz i Ermin Seratlić. Obaj zawodnicy byli ostatnio wypożyczeni do innych klubów, a teraz mieli wrócić do Jagiellonii. W przypadku pierwszego zapewne tak się stanie (Zubowicz czeka na wizę), z kolei być może drugi pozostanie w Czarnogórze.

Niewykluczone, że już w środę na testach w Jagiellonii pojawią się nowi zawodnicy.

Wracając jeszcze do wtorkowego treningu to zajęcia zakończyła krótka gierka. "Niebiescy" wygrali 2:0, a oba gole po podaniach Filipa Modelskiego zdobył Mateusz Piątkowski.Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Zawodnicy będący na pierwszym treningu Jagiellonii

Bramkarze: Jakub Słowik, Krzysztof Baran, Bartłomiej Drągowski.

Obrońcy: Filip Modelski, Jonatan Straus, Michał Pazdan, Jakub Tosik, Martin Baran, Ugo Ukah, Tomasz Porębski, Adam Waszkiewicz, Mateusz Żebrowski.

Pomocnicy i napastnicy: Tomasz Bandrowski, Dawid Plizga, Nika Dzalamidze, Michał Pawlik, Adam Dźwigała, Maciej Gajos, Rafał Grzyb, Paweł Drażba, Grzegorz Arłukowicz, Karol Buzun, Karol Mackiewicz, Emil Gajko, Mateusz Piątkowski, Przemysław Mystkowski, Bartosz Giełażyn.