Jagiellonia sparingi rozpoczęła od wygranej

Piłkarze Jagiellonii w pierwszym sparingu podczas przygotowań do wiosennych spotkań w ekstraklasie pokonali 3:1 Gryf Wejherowo

Białostoczanie od niedzieli przebywają na pierwszym zgrupowaniu w okresie przygotowawczym. Trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie i tam też rozegrali w środę sparing. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Stokowca był Gryf Wejherowo.

Szkoleniowiec Jagiellonii w konfrontacji z II-ligowcem (11. pozycja po jesiennych meczach w tabeli grupy zachodniej) desygnował do gry dwie różne jedenastki. Przed przerwą zaprezentowało się m.in. czterech zawodników będących na testach w białostockim klubie: Joel Perovuo, Roberts Savalnieks, Andrej Kovaljovs, Rosen Kolev. Nie zagrał natomiast również sprawdzany w Jagiellonii Argentyńczyk Carlos Beltran.

Po pierwszej połowie sparingu białostoczanie remisowali 1:1. Jagiellonia straciła gola w ósmej minucie po strzale Michała Twardowskiego, który w przeszłości był piłkarzem drużyny z Białegostoku. Siedem minut później wyrównał Dani Quintana. Hiszpan skutecznie egzekwował rzut karny, który został podyktowany po faulu na Bekimie Balaju.

Po zmianie stron padły dwie kolejne bramki. Jedno trafienie było samobójcze, a wynik meczu został ustalony po strzale Mateusza Piątkowskiego.

Kolejne spotkanie, a w zasadzie spotkania, kontrolne białostoczanie rozegrają w sobotę. Zmierzą się wówczas z III-ligową Kaszubią Kościerzyna, która w środę przegrała 0:2 w sparingu z Zawiszą Bydgoszcz, oraz I-ligową Arką Gdynia.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Gryf Wejherowo - Jagiellonia Białystok 1:3 (1:1)

Strzelcy bramek: Michał Twardowski (8.) - Dani Quintana (15. - karny), gol samobójczy (55.), Mateusz Piątkowski (73.).

Jagiellonia - I połowa: Baran - Tosik, Ukah, Kolev, Waszkiewicz - Grzyb, Perovuo - Kovaljovs, Quintana, Savalnieks - Balaj. II połowa: Słowik - Modelski, Porębski, Baran, Buzun (65. Giełażyn) - Dźwigała, Pawlik - Gajko (65. Mystkowski), Gajos, Seratlić - Piątkowski.