Wysoka wygrana Jagiellonii z III-ligowcem. Trzy gole Bekima Balaja

Piłkarze Jagiellonii rozegrali kolejny sparing na obozie we Władysławowie. Białostoczanie pokonali 4:1 III-ligową Kaszubię Kościerzyna

Sparing z III-ligowcem był pierwszym meczem kontrolnym białostoczan zaplanowanym na sobotę (o godz. 15 Jagiellonia zmierzy się z I-ligową Arką Gdynia). W związku z tym trener Piotr Stokowiec przeciwko Kaszubii nie desygnował do gry najsilniejszego składu. Od pierwszej minuty na boisko wybiegło m.in. kilku młodych zawodników (chociażby Bartłomiej Drągowski, czy Michał Pawlik, Emil Gajko i Bartosz Giełażyn), jak też dwóch testowanych (Łotysze - Roberts Savalnieks, Andrej Kovaljovs).

Pierwszy celny strzał na bramkę III-ligowca, który po jesiennych zmaganiach zajmuje czwarte miejsce w tabeli (grupa pomorsko-zachodniopomorska), białostoczanie oddali po dziesięciu minutach gry. Emil Gajko nie wpisał się jednak na listę strzelców.

Pięć minut później Jagiellonia już jednak objęła prowadzenie. Akcję Ermina Seratlicia i Bartosza Giełażyna wykończył Bekim Balaj. Kilka chwil później było już 1:1. III-ligowiec, który w niedawnym sparingu przegrał 0:2 z Zawiszą Bydgoszcz, wyrównał po strzale z dystansu. Jednak na przerwę to białostoczanie schodzili, prowadząc 2:1. W 26. minucie Roberts Savalnieks wykorzystał podanie Jakuba Tosika.

Po zmianie stron Jagiellonia dorzuciła jeszcze dwa gole (oba autorstwa Bekima Balaja) i tym samym pewnie pokonała III-ligowca.