Arka Gdynia pokonana. Kolejny wygrany sparing Jagiellonii

Piłkarze Jagiellonii rozegrali kolejny sparing w trakcie przygotowań do wiosennych zmagań w lidze. Przebywający na zgrupowaniu we Władysławowie białostoczanie wygrali 2:0 z I-ligową Arką Gdynia

Starcie z Arką było drugim sobotnim sparingiem Jagiellonii (wcześniej białostoczanie wygrali 3:1 z III-ligową Kaszubią Kościerzyna). W konfrontacji z I-ligowcem trener Piotr Stokowiec desygnował do gry zdecydowanie silniejszy skład niż we wcześniejszym pojedynku. Ponownie jednak przyglądał się też testowanym zawodnikom. Tym razem byli to: Fin Joel Perovuo oraz Szwed Sebastian Rajalakso, który dopiero w piątkowy wieczór dołączył do przebywającej na zgrupowaniu we Władysławowie Jagiellonii.

Testowanych graczy nie zabrakło również w składzie ekipy z Gdyni, dla której sobotni mecz był pierwszym spotkaniem kontrolnym w trakcie przygotowań do wiosennych pojedynków w I lidze.

Sparing lepiej rozpoczęli białostoczanie. Już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie. Strzał Adama Dźwigały obronił jednak Michał Szromnik. Kilka chwil później bramkarz nie uchronił już Arki od straty gola. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Rafała Grzyba. Kapitan Jagiellonii zdecydował się na strzał, a futbolówka między nogami golkipera znalazła drogę do bramki rywali. Tuż po zdobyciu gola białostoczanie mogli podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowania Filipa Modelskiego nie wykorzystał jednak testowany pomocnik ze Szwecji. Arka do wyrównania mogła z kolei doprowadzić w 20. minucie. W doskonałej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Michał Szubert, jego strzał obronił jednak Jakub Słowik, który poradził sobie również z dobitką w wykonaniu Marcusa da Silvy.

Jeszcze przed zmianą stron Jagiellonia podwyższyła swe prowadzenie. W 34. minucie Dani Quintana wykończył dobrą akcję Adama Dźwigały.

W przerwie w Arce zmianie uległ niemal cały skład (na boisku pozostał jedynie Radosław Wiśniewski). Z kolei trener Piotr Stokowiec dokonał tylko jednej roszady. W miejsce Rafała Grzyba, który tuż przed końcem pierwszej połowy nabawił się kontuzji, na boisko wybiegł Karol Buzun.

Po przeprowadzonych zmianach lepiej prezentował się zespół z Gdyni. Zawodnicy Arki mieli kilka okazji do zdobycia gola (strzelali m.in. Radosław Pruchnik, Arkadiusz Aleksander, Piotr Tomasik, Mateusz Szwoch), ale żadnej z nich nie wykorzystali i wynik z pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Starcie z Arką było trzecim sparingiem Jagiellonii w trakcie przygotowań do wiosennych spotkań w ekstraklasie. Białostoczanie wszystkie z nich wygrali (3:1 z Gryfem Wejherowo, 4:1 z Kaszubią Kościerzyna i 2:0 z Arką Gdynia). Kolejny mecz kontrolny podopieczni Piotra Stokowca mają rozegrać we wtorek z I-ligowym Stomilem Olsztyn.