Piotr Stokowiec, trener Jagiellonii: Drużyna trzyma się razem

Piłkarze Jagiellonii pokonali we wtorek 1:0 I-ligowy Stomil Olsztyn. Był to ostatni mecz kontrolny białostoczan na zgrupowaniu we Władysławowie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Oto, co po wtorkowym sparingów mówił trener Jagiellonii Piotr Stokowiec cytowany przez oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu:

- Kolejny sparing na dobrym poziomie. Nie będziemy tu mówić o porywającym widowisku, ale były momenty bardzo dobrej gry. To cieszy, bo jest się na czym zaczepić, i chcemy, żeby te momenty trwały jak najdłużej. Mieliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Później, gdy wprowadzamy już zmienników i dużo młodzieży, często nieogranej nawet w trzeciej lidze, to wiadomo, że jest więcej takiej żywiołowości i przypadkowości. Generalnie, jak na pracę, którą tu wykonujemy, cieszę się, że obyło się bez kontuzji, że realizujemy już pewien zarys planu taktycznego, nad którym skupimy się bardziej w Turcji. Drużyna trzyma się razem, dochodzi kilku nowych zawodników i potrafimy stworzyć monolit, zawodnicy się komunikują, potrafią utrzymać zero z tyłu, do tego konstruujemy ciekawe akcje, także obóz naprawdę dobrze zakończony. Nie będę mówił o klasie drużyny, bo to są solidni pierwszoligowcy, nie są to mecze do jednej bramki, bo każdy jest już dobrze zorganizowany. Drużyna trzyma poziom, nikt nie narzeka na zmęczenie i to mi się podoba. Po powrocie gramy jeszcze z Dolcanem, a później lecimy do Turcji, gdzie zagramy z przeciwnikami dużo bardziej zaangażowanymi taktyczno-technicznie.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl