Pierwsza zimowa porażka Jagiellonii

Piłkarze Jagiellonii przegrali pierwszy sparing w trakcie przygotowań do wiosennych spotkań w ekstraklasie. Białostoczanie w sobotę w Zambrowie ponieśli porażkę 1:2 z I-ligowym Dolcanem Ząbki

Według pierwotnych planów w sobotę białostoczanie mieli w Zambrowie rozegrać dwa spotkania kontrolne. Najpierw mieli się zmierzyć z tamtejszą Olimpią, a następnie z Dolcanem Ząbki. Pierwszy ze sparingów został jednak odwołany. Jagiellonia miałaby bowiem problem ze skompletowaniem dwóch składów. Ostatecznie odbył się więc tylko mecz z I-ligowcem, w którym i tak po zmianie stron zagrało wielu młodych zawodników. Zabrakło natomiast piłkarzy mających poważniejsze bądź mniejsze problemy zdrowotne, jak też chociażby Fina Joela Perovuo, który podpisał już kontrakt z Jagiellonią, ale wyjechał do rodzinnego kraju.

Po pierwszej połowie spotkania z Dolcanem białostoczanie przegrywali 0:1. Gola stracili tuż przed przerwą po strzale z rzutu wolnego. Zanim Bartosz Wiśniewski wpisał się na listę strzelców, piłkarze Jagiellonii mieli spore pretensje do sędziego. Ich zdaniem nie było przewinienia i nie powinno być rzutu wolnego.

W pierwszej połowie konfrontacji z ekipą z Ząbek trener Piotr Stokowiec próbował ustawienia z trójką obrońców (Michał Pawlik, Ugo Ukah, Martin Baran), jak też z dwójką napastników (Mateusz Piątkowski, Bekim Balaj). Białostoczanie w pierwszych 45 minutach dłużej utrzymywali się przy piłce, starali się wysoko atakować rywali, ale nie przekładało się to za bardzo na stwarzane sytuacje pod bramką I-ligowca. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał chyba Adam Dźwigała. Ostatecznie jednak nie miał możliwości dokładnie uderzenie piłki i starał się lobować bramkarza. Golkiper nie dał się zaskoczyć.

W przerwie w Jagiellonii została wymieniona cała jedenastka. Na boisku pojawiło się sporo młodych zawodników. Zagrali też m.in. Jegor Zubowicz, wracający do drużyny z Białegostoku z wypożyczenia, jak też chociażby Brazylijczyk Edison Fernandes da Silva Junior. Obrońca występujący ostatnio w Górniku Konin szybko jednak zakończył swój występ. W 65. minucie po jego faulu rywale mieli rzut karny (na bramkę zamienił go Adrian Łuszkiewicz) i testowany gracz opuścił boisko. Ostatecznie białostoczanie przegrali 1:2, a była to ich pierwsza porażka w okresie przygotowawczym (wcześniej pokonali 3:1 II-ligowy Gryf Wejherowo, 4:1 III-ligową Kaszubię Kościerzynę, 2:0 I-ligową z Arkę Gdynia, 1:0 I-ligowy Stomil Olsztyn).

Kolejne sparingi Jagiellonia rozegra już na zgrupowaniu. W poniedziałek białostoczanie wylatują do Turcji.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Białystok - Dolcan Ząbki 1:2 (0:1)

Strzelcy bramek: Grzegorz Kowalewski (52.) - Bartosz Wiśniewski (43.), Adrian Łuszkiewicz (65. - karny).

Jagiellonia - I połowa: Słowik - Pawlik, Ukah, Baran - Waszkiewicz, Pazdan, Plizga, Dźiwgała, Tosik - Balaj, Piątkowski. II połowa: Drągowski - Charkiewicz, Radecki, Edison (70. Gorbacewicz), Gajko - Kowalewski, Maliszewski, Mystkowski, Gulbierz (70. Seratlić) - Giełażyn, Zubowicz.