Porażka Jagiellonii z ostatnią drużyną chorwackiej ekstraklasy

Piłkarze Jagiellonii rozegrali w środę pierwszy sparing na zgrupowaniu w Turcji. Białostoczanie przegrali 1:2 z NK Hrvatski Dragovoljac

Według pierwotnych planów pierwszym rywalem Jagiellonii na obozie w Turcji miał być litewski Atlantas Kłajpeda. Często jednak bywa tak, że to, co ustalone przed wyjazdem na zagraniczne zgrupowanie, różni się następnie od rzeczywistości. Tak też było i w tym przypadku. W środę rywalem białostoczan był ostatni zespół chorwackiej najwyższej klasy rozgrywkowej NK Hrvatski Dragovoljac, który kilka dni wcześniej pokonał 1:0 w sparingu Górnik Zabrze.

Jagiellonia również poniosła porażkę z ekipą z Chorwacji. W środę podopieczni trenera Piotra Stokowca przegrali 1:2, a jedyną bramkę dla białostoczan w konfrontacji z NK Hrvatski Dragovoljac zdobył w drugiej połowie Bekim Balaj.

Po przerwie na boisku pojawił się m.in. Jonatan Straus. Młody obrońca zagrał pierwsze spotkanie po kontuzji, której nabawił się jeszcze w rundzie jesiennej. W starciu z ekipą z Chorwacji zagrał również inny z rekonwalescentów - Nika Dzalamidze.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Białystok - NK Hrvatski Dragovoljac 1:2 (0:1)

Strzelcy bramek: Bekim Balaj (74.) - Filip Jazvić (34.), Sven Jajcinović (55.).

Jagiellonia - I połowa: K. Baran - Modelski, Porębski, Ukah, Tosik - Perovuo, Pazdan - Plizga, Quintana, Rajalakso - Piątkowski. II połowa: K. Baran - Waszkiewicz, M. Baran, Pawlik, Straus (70. Popchadze) - Gajos (73. Mystkowski), Dźwigała, Savalnieks, Giełażyn (73. Dzalamidze), Gajko (70. Zubowicz) - Balaj.