Druga porażka Jagiellonii w Turcji. Tym razem z drużyną z Uzbekistanu

Piłkarze Jagiellonii w pierwszym sobotnim sparingu na zgrupowaniu w Turcji przegrali 0:1 z drużyną Pachtakor Taszkient z Uzbekistanu

Mecz z zespołem z Uzbekistanu był drugim pojedynkiem białostoczan na obozie w Turcji. Wcześniej piłkarze Jagiellonii przegrali 1:2 z chorwacką ekipą NK Hrvatski Dragovoljac, z którą kilka dni wcześniej w sparingu Pachtakor Taszkient wygrał 2:0.

- To na pewno będzie mocny przeciwnik - mówił przed spotkaniem kontrolnym trener Piotr Stokowiec, który na sobotę zaplanował dwa sparingi.

- Chcę, aby zawodnicy zaczynali grać więcej niż tylko 45 minut - tłumaczył szkoleniowiec, a jego podopieczni w sobotę mają się jeszcze zmierzyć z zespołem Worskła Potława z Ukrainy.

W starciu z czwartą drużyną uzbeckiej ekstraklasy w barwach Jagiellonii zagrali przede wszystkim młodzi zawodnicy. Tym samym to rywale przez większą część spotkania mieli przewagę, którą udokumentowali jednak dopiero w drugiej części spotkania. W 58. minucie dośrodkowanie w pole karne strzałem głową na gola zamienił Kamoliddin Tojiyev.

Wcześniej doszło do kilku spięć między zawodnikami obu drużyn. Po jednym z nich w 26. minucie czerwoną kartą został ukarany Davron Hoshimov, który kopnął leżącego Emila Gajko (Pachtakor nie grał jednak w osłabieniu, gdyż wyrzuconego zawodnika zastąpił Jaloliddin Masharipov).