Jagiellonia kontra Ruch. Starcie numer 30

Piłkarze Jagiellonii pierwsze spotkanie po zimowej przerwie w rozgrywkach rozegrają w niedzielę (godz. 13) w Chorzowie z Ruchem. Będzie to 30. oficjalna konfrontacja tych drużyn w historii
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Bilans dotychczasowych starć jest bardzo wyrównany. Dziewięć spotkań wygrali piłkarze Jagiellonii, dziesięć zawodnicy Ruchu, dziesięć pojedynków zakończyło się remisem.

Do pierwszego spotkania Jagiellonii z Ruchem doszło w sierpniu 1988 roku. Wówczas to pojedynek rozgrywany w Białymstoku zakończył się podziałem punktów (1:1). Ostatnia konfrontacja to natomiast zdecydowane zwycięstwo Jagiellonii. W rundzie jesiennej obecnego sezonu podopieczni Piotra Stokowca pokonali rywali na własnym stadionie aż 6:0. Bramki zdobyli wówczas Dani Quintana i Bekim Balaj (po dwie bramki) oraz Mateusz Piątkowski i Maciej Gajos. Była to najwyższa wygrana w historii ekipy z Białegostoku w ekstraklasie. Po tamtym spotkaniu pracę stracił Jacek Zieliński, a nowym trenerem Ruchu został Jan Kocian.

- Nie wracajmy do tego 6:0. Niedzielne spotkanie będzie zupełnie inne - przestrzega jednak Rafał Grzyb i chyba z kapitanem Jagiellonii należy się zgodzić, gdyż można wspomnieć, że białostoczanie z Ruchem w Chorzowie wygrali tylko raz w historii, a było to jeszcze na zapleczu ekstraklasy (1:0 - 13 października 2006 roku).

Więcej o historii spotkań na www.jagiellonia.pl.