Druga wygrana reprezentacji U-17. Awans coraz bliżej

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała drugi mecz na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy. W czwartek drużyna prowadzona przez trenera Roberta Wójcika pokonała 2:1 Norwegię

W pierwszym meczu na turnieju w greckim Patras biało-czerwoni wygrali 2:1 z reprezentacją gospodarzy. W drugim w takim samym stosunku pokonali Norwegię, która w swoim pierwszym pojedynku przegrała 2:3 z Turcją.

W czwartkowej konfrontacji Polacy wyszli na prowadzenie w 33. minucie, a na listę strzelców wpisał się Adam Ryczkowski. Norwegowie wyrównali w 66. minucie. Bartłomieja Drągowskiego (Jagiellonia Białystok) pokonał Hakon Lorentzen. Ostatnie słowo należało jednak do biało-czerwonych, którzy chwilę po stracie bramki ponownie objęli prowadzenie. Tym razem bramkarza rywali pokonał Dawid Kownacki. Napastnik Lecha Poznań zaliczył też dwa gole w pierwszym meczu turnieju z Grecją.

Zwycięstwo nad Norwegami daje Polakom bardzo duże szanse awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który w maju odbędzie się na Malcie. Przed drużyną Roberta Wójcika jeszcze starcie w niedzielę z Turcją i najprawdopodobniej będzie to pojedynek o pierwsze miejsce w grupie.

Polska U-17 - Norwegia U-17 2:1 (1:0)

Strzelcy bramek: Adam Ryczkowski (33.), Dawid Kownacki (67.) - Hakon Lorentzen (66.).

Polska U-17: Bartłomiej Drągowski - Paweł Marczuk Ż, Mateusz Wieteska, Szymon Walczak Ż, Michael Olczyk - Miłosz Kozak (80. Michał Walski), Filip Jagiełło, Michał Biskup, Marcin Gałkowski (70. Oktawian Skrzecz) - Adam Ryczkowski (73. Artur Siemaszko), Dawid Kownacki Ż.