Michał Probierz poprowadził trening Jagiellonii. "Więcej spokoju"

- Więcej spokoju, radości - pokrzykiwał do zawodników Michał Probierz podczas pierwszego treningu po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Michał Probierz został trenerem Jagiellonii po Piotrze Stokowcu, który stracił pracę po porażce 1:6 w Poznaniu z Lechem. Nowy, a w zasadzie nowy-stary szkoleniowiec, bo w klubie z Białegostoku pracował już w latach 2008-2011, podpisał kontrakt do końca czerwca 2015 roku. Co ciekawe w gronie kandydatów na nowego szkoleniowca Jagiellonii był też Artur Płatek, który również w przeszłości prowadził drużynę z Białegostoku.

W poniedziałek Michał Probierz poprowadził już pierwsze zajęcia swej nowej-starej drużyny. Zanim jednak do tego doszło w tzw. ośrodku treningowym z piłkarzami pożegnał się Piotr Stokowiec. Oprócz pierwszego trenera z Jagiellonii odeszli też niemal wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego, którzy dołączyli z nim do drużyny. Niemal, bo nadal szkoleniowcem bramkarzy ma być Jarosław Bako. W sztabie szkoleniowym powinien też pozostać Dariusz Jurczak, a w poniedziałkowych zajęciach pomagał też Samuel Tomar.

- Zwolnienie trenera Stokowca było dla nas zaskoczeniem, a kolejnym było to kto został nowym - przyznaje Rafał Grzyb, który w ostatnim czasie zmagał się z urazem, a w poniedziałek już trenował z drużyną. W zajęciach z zespołem uczestniczyli już też Mateusz Piątkowski i Jonatan Straus. Z kolei indywidualne ćwiczyli zmagający się z problemami zdrowotnymi Jan Paweł Pawłowski, Michał Pawlik, Jakub Słowik, Nika Dzalamidze oraz Joel Perovuo.

- Więcej spokoju, radości. Nie musicie zdobywać pięknych bramek, musicie jednak strzelać bramki - pokrzykiwał podczas treningu do zawodników Michał Probierz, który ma bardzo mało czasu na poprawę gry drużyny. W środę o godz. 18.30 białostoczanie zmierzą się bowiem z Zawiszą Bydgoszcz w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl