Jagiellonia z licencją... na europejskie puchary

Jagiellonia otrzymała licencję na występy w przyszłym sezonie w ekstraklasie. Co więcej białostoczanie dostali nawet zgodę na grę w rozgrywkach UEFA
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiła w środę, że wszystkie klubu grające w ekstraklasie otrzymały licencję na występy na tym poziomie rozgrywek na przyszły sezon. Licencję na grę w rozgrywkach UEFA dostały natomiast: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Zawisza Bydgoszcz. Ekipa z Białegostoku na grę w europejskich rozgrywkach nie ma jednak szans, gdyż nie zakwalifikowała się do czołowej ósemki w lidze (obecnie jest liderem grupy spadkowej).

Klub z Białegostoku został też objęty nadzorem infrastrukturalnym (podobnie jak Górnik Zabrze oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała), a wiąże się to z budową stadionu, na którym swych rywali w ekstraklasie podejmuje Jagiellonia.

Ponadto na Jagiellonię (oraz Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Wisła Kraków) został nałożony nadzór finansowy w związku z ogólną sytuacją finansową oraz koniecznością monitorowania realizacji zawartych ugód dotyczących zaległych zobowiązań.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl