Młodzi Polacy pokonali Ukrainę

Reprezentacja Polski do lat 16 wygrała 2:1 z Ukrainą w swym pierwszym spotkaniu na Międzynarodowym Turnieju UEFA Development U-16, który odbywa się na Słowenii.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W sobotnim spotkaniu bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Roberta Wójcika zdobyli Ernest Dzięcioł (UMKS Piaseczno) i Patryk Jarantowicz (Wda Świecie).

W biało-czerwonych barwach zagrali m.in. dwaj piłkarze Jagiellonii Paweł Kaczmarczyk i Przemysław Mystkowski. Drugi z zawodników w minionym sezonie debiutował w ekstraklasie i został najmłodszym graczem, który zagrał w krajowej elicie w XXI w.

W bramce wystąpił natomiast Bartłomiej Żynel, który przenosi się z Jagiellonii do austriackiego Red Bull Salzburg.Polska - Ukraina 2:1

Strzelcy bramek dla Polski: Ernest Dzięcioł (29.), Patryk Jarantowicz (75.).

Polska: Bartłomiej Żynel - Jan Andrzejewski, Mateusz Hołownia (68. Patryk Dziczek), Ernest Dzięcioł, Olafm Martynek (55. Kamil Rokita) - Marcin Listkowski (41. Patryk Czarnowski), Hubert Adamczyk (77. Mateusz Piotrowski), Przemysław Mystkowski (55. Michał Domański), Kacper Wojdak - Paweł Kaczmarczyk (68. Patryk Jarantowicz), Szymon Gałecki (77. Mateusz Dara).