Jagiellonia pokonała Omonię Nikozja

Piłkarze Jagiellonii wygrali w środę w sparingu z piątym zespołem ligi cypryjskiej. Białostoczanie pokonali 3:0 Omonię Nikozja

Białostoczanie od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Gutowie Małym. Środowy mecz nie odbył się jednak w tamtejszym ośrodku. Jagiellonia na sparing wyjechała do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie na obozie przebywa zespół z Cypru.

W pojedynku z Omonią w barwach zespołu z Białegostoku nie zagrał m.in. Sebastian Madera, który dopiero we wtorek podpisał kontrakt. Tego samego dnia piłkarzem Jagiellonii mógł też zostać David Abwo. 28-letni Nigeryjczyk raczej jednak kontraktu nie podpisze, bo zawodnik występujący ostatnio w Zagłębiu Lubin nie przeszedł testów medycznych.

W środowym sparingu w barwach drużyny z Białegostoku zadebiutowali za to Radosław Jasiński (ostatnio Flota Świnoujście) oraz Patryk Tuszyński (Lechia Gdańsk). W podstawowym składzie na boisko wybiegli też m.in. dwaj byli gracze Widzewa - Marek Wasiluk i Povilas Leimonas - którzy już wcześniej podpisali kontrakty i wystąpili w pierwszym sparingu białostoczan w okresie przygotowawczym (3:0 z IV-ligowym Hetmanem Tykocin).

W pierwszej połowie konfrontacji bramek nie było. Chociaż białostoczanie mieli kilka okazji do ich zdobycia. M.in. po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry bramkarza rywali próbowali pokonać Adam Waszkiewicz i Marek Wasiluk. Ponadto po strzale Macieja Gajosa piłka tuż przy słupku minęła bramkę.

W przerwie trener Michał Probierz dokonał sześciu zmian w składzie swej drużyny. Na boisku pojawili się m.in. sprawdzani już wcześniej Antonio Calderon oraz Lazar Arsić. Zagrał też nowy testowany obrońca z Brazylii Joilton da Silva.

W 65. minucie białostoczanie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Damian Kądzior, który był ostatnio wypożyczony do Motoru Lubin (nie można wykluczyć tego, że teraz również ostatecznie zostanie wypożyczony do innego klubu). Dziesięć minut później było już 2:0. Prowadzenie, po podaniu Calderona, podwyższył Mateusz Piątkowski. Przy kolejnym golu (w 86. minucie zdobył go Marek Wasiluk, dla którego była to już druga bramka w okresie przygotowawczym) Hiszpan też zaliczył asystę.

Następny mecz kontrolny białostoczanie mają rozegrać w sobotę, a ich rywalem ma być GKS Bełchatów.