Kolejna przegrana Jagiellonii Bia造stok [ZDJ犴IA]

Jagiellonia Bia造stok przegra豉 trzeci mecz z rz璠u. Bia這stoczanie po pierwszej po這wie spotkania ze 奸御kiem prowadzili 1:0. Po przerwie czerwon kartk dosta Jakub S這wik, a go軼ie strzelili trzy gole.

Po ostatnim meczu gdy Legia obna篡豉 s豉bo嗆 defensywy Jagiellonii Micha Probierz dokona zmian w tej formacji. Na prawej stronie Filip Modelski, kt鏎y od pocz徠ku sezonu gra w podstawowej jedenastce, musia ust徙i miejsca Adamowi Waszkiewiczowi. Po s豉bym wyst瘼ie od sk豉du zosta odsuni皻y Jonatan Straus, a na lew obron wr鏂i Rados豉w Jasi雟ki. Zmiany zasz造 tak瞠 w 鈔odku defensywy. Obok Martina Barana pojawi si Micha Pazdan, a Marek Wasiluk by w鈔鏚 rezerwowych. W miejsce Pazdana w pomocy od pocz徠ku zagra Ukrainiec Taras Romanczuk, kt鏎y obiecuj帷o wypad w ko鎍闚ce meczu z Legi.

I od pocz徠ku spotkania defensywa Jagi by豉 poddawana mocnym pr鏏om przez zawodnik闚 奸御ka. Gro幡e by造 sta貫 fragmenty gry egzekwowane przez go軼i. W 12 minucie po rzucie ro積ym do pi趾i doszed Flavio Paixao i pr鏏owa mocnym uderzeniem z ostrego k徠a zaskoczy Jakuba S這wika. Kilka minut p騧niej Sebastian Mila 豉two ogra na prawej stronie Waszkiewicza i Przemys豉wa Frankowski i poda do wbiegaj帷ego w pole karne Dudu. Mocny strza Brazylijczyka na r鏬 odbi S這wik.

Po kilkunastu minutach gry i gospodarze zacz瘭i si odgryza udanymi akcjami. Pierwszy strza na bramk Mariusza Pawe趾a odda w 20 minucie Frankowski. Potem do dw鏂h okazji strzeleckich doszed Mateusz Pi徠kowski. Przy drugiej jego strza z pola karnego da prowadzenie gospodarzom. Akcja bramkowa by豉 poprzedzona dobrym odbiorem i wymian poda Frankowski - Pi徠kowski. Tak wi璚 Pi徠kowski po kilku zmarnowanych bardzo dobrych okazjach w poprzednich meczach prze豉ma si. Napastnik m闚i, 瞠 by mo瞠 za bardzo kalkuluje, a powinien oddawa strza szybciej. Tak jak planowa tak w豉郾ie zrobi w sobot. Do przerwy gospodarze utrzymali prowadzenie.

Od pierwszego gwizdka drugiej po這wy 奸御k z wi瘯szym animuszem zabra si do odrabiania strat. W 50 minucie Krzysztof Danielewicz zdoby nawet gola dobijaj帷 strza Mili, ale s璠zia odgwizda spalonego.

Prze這mowy moment meczu mia miejsce w 61 minucie. Paixao wyszed sam na sam z bramkarzem Jagi i gdy go mija ten powali na ziemi napastnika go軼i. Czerwona kartka i rzut karny. Do bramki wszed Bart這miej Dr庵owski (zmieni Romanczuka), ale przy precyzyjnym strzale Mili nie mia szans. Tak wi璚 by這 1:1 i wi瘯sze szans na zdobycie kompletu punkt闚 mia 奸御k. Ale pomimo gry w os豉bieniu gospodarze wcale nie wygl康ali gorzej od 奸御ka. Do 85 minuty. Wtedy najpierw Jagiellonia by豉 blisko zdobycia bramki. Po szybkim wyj軼iu z w豉snej po這wy do鈔odkowa Patryk Tuszy雟ki, ale po strzale g這w Pi徠kowskiego pi趾a przelecia豉 obok bramki. W odpowiedzi go軼ie szybko przenie郵i pi趾 na drug po這w boiska i Lukas Droppa pewnym uderzeniem wyprowadzi 奸御k na prowadzenie 2:1. Chwil potem wynik meczu na 3:1 ustali Krzysztof Ostrowski.