Centralna Liga Juniorów. Zwycięstwo Jagiellonii. Pierwszy punkt ŁKS-u

Jagiellonia Białystok wygrała w sobotę 2:0 w Łodzi z ŁKS-em. Z kolei pierwsze punkt w tym sezonie wywalczył w niedzielę ŁKS 1926 Łomża. Drużyna trenowana przez Arkadiusza Obryckiego zremisowała 1:1 u siebie z Koroną Kielce.

Jagiellonia zwycięstwo w Łodzi zapewniła sobie już w pierwszej połowie spotkania. Białostoczanie objęli prowadzenie w 14. minucie. Damian Dudała podał do Emila Gajki, który ograł obrońcę i w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy umieścił piłkę w siatce. Podopieczni trenera Samuela Tomara podwyższyli tuż przed końcem pierwszej części pojedynku. Gajko zabrał futbolówkę obrońcy ŁKS-u i ponownie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarze drużyny z Łodzi.

W drugiej połowie białostoczanie mieli rzut karny po faulu na Emilu Łupińskim. Jednak strzał Łukasza Zińczuka obronił bramkarz.

- Zagraliśmy mecz na trudnym terenie. Drużyna z Łodzi ma mocny skład i ciężko było wygrać. Tym bardziej cieszymy się z trzech punktów - mówi Tomar.

W niedzielę pierwszy punkt w tym sezonie wywalczyli piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża, którzy zremisowali 1:1 na własnym boisku z Koroną Kielce.

- W pierwszej połowie gra była zacięta i toczyła się głównie w środkowej strefie boisku. W drugiej odsłonie Hubert Boroń wyprowadził nas na prowadzenie. Goście dysponowali lepszymi warunkami fizycznymi i skoncentrowali się na stałych fragmentach gry. Jeden z nich wykorzystali w końcówce spotkania i zremisowaliśmy 1:1 - stwierdził Obrycki.

W najbliższą środę ŁKS 1926 Łomża rozegra u siebie zaległy mecz 5. kolejki. Rywalem będzie Legia Warszawa.

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)

Strzelec bramek: Emil Gajko (14. i 45.).

Jagiellonia: Karpieszuk - Kuriata, Dudała, Maliszewski Ż, Zińczuk, Buzun (85. Piechniak), Łupiński, Prusaczyk (60. Koncewicz), Kaczmarczyk (55. Dawidowicz), Grabowski (70. Samluk), Gajko.

ŁKS 1926 Łomża - Korona Kielce 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Hubert Boroń (53.) - Kamil Mech (90.).

ŁKS 1926: Jędraszczak - Wawrzyniak, Kamienowski, Wszeborowski Ż, Brutkowski, Walendziewski, Korytkowski, Sulkowski (70. Pytel, 85. Cendrowski), Kraska (60. Wiśniewski), Tarnowski, Boroń.

Pozostałe wyniki 7. kolejki

Sobota: Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1:1.

Niedziela: Motor Lublin - GKS Bełchatów 2:2, Olimpia Elbląg - Wisła Kraków 0:2, KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski - Legia Warszawa 0:3, Cracovia - Wisła Puławy 3:0.

Poniedziałek: MKS Polonia Warszawa - Stal Rzeszów (godz. 13).

16. ŁKS 1926 Łomża611:13
Dwie najlepsze drużyny awansują do walki o mistrzostwo Polski. Ostatnie cztery zespoły spadają z ligi.