Jagiellonia straciła gola numer 500

Pierwsza z bramek, którą Jagiellonia straciła w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, była golem numer 500 strzelonym przez rywali drużynie z Białegostoku w ekstraklasie.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Piłkarze Jagiellonii w ostatniej kolejce ekstraklasy pokonali 4:2 na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Po tym pojedynku, jak zresztą po każdej kolejce, oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu przygotował kilka ciekawostek statystycznych.

- Pierwszy gol, który białostoczanie stracili w poniedziałkowym spotkaniu, był bramką numer 500 straconą przez Jagiellonię w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Mecz z Podbeskidziem był czwarty kolejnym spotkaniem bez porażki Jagiellonii w ekstraklasie (3:0 z Koroną Kielce, 1:0 z Lechem Poznań, 0:0 z Górnikiem Łęczna, 4:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała). Poprzedni raz taką serię drużyna z Białegostoku zanotowała prawie dwa lata temu. W sezonie 2012/2013 zespół prowadzony przez Tomasza Hajtę nie przegrał ośmiu kolejnych spotkań, ale aż sześć z nich zremisował. Wówczas seria wyglądała następująco: 0:0 z Wisłą Kraków, 2:0 z Lechem Poznań, 2:2 z Widzewem Łódź, 2:1 z Legią Warszawa, 0:0 z Koroną Kielce, 3:3 ze Śląskiem Wrocław, 2:2 z GKS-em Bełchatów, 1:1 z Ruchem Chorzów.

Więcej informacji na www.jagiellonia.pl.