Centralna Liga Juniorów. Remisy Jagiellonii i ŁKS-u

Dwie drużyny reprezentujące województwo podlaskie w Centralnej Lidze Juniorów zremisowały swoje spotkania. Jagiellonia Białystok wywiozła jeden punkt z Wieliczki, gdzie zmierzyła z Cracovią. Natomiast ŁKS 1926 Łomża wywalczył jedno ?oczko? na własnym boisku w starciu z GKS-em Bełchatów.

Wynik spotkania w Wieliczce otworzył w 60. minucie Dawid Surma, który wykorzystał nieporozumienie obrońców oraz bramkarza Jagiellonii i skierował futbolówkę do pustej bramki. Podopieczni trenera Samuela Tomara ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego w 80. minucie. Emil Gajko otrzymał podanie w polu karnym i płaski strzałem w długi róg zapewnił białostoczanom jeden punkt.

Jedno "oczko" wywalczyli również piłkarze ŁKS-u 1926. Łomżanie przez prawie cały mecz grali w przewadze jednego zawodnika, ponieważ bramkarz GKS-u został ukarany czerwoną kartką.

- Okazje do zdobycia bramek mnożyły się z obu stron. Kilka razy piłka była wybijana z linii bramkowej. Od 75. minuty prowadziliśmy 2:1, ale goście chwilę później zdołali wyrównać - mówi Arkadiusz Obrycki, trener drużyny z Łomży.

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Dawid Surma (60.) - Emil Gajko (80.).

Jagiellonia: Karpieszuk - Dudała Ż, Łupiński, Maliszewski Ż, Zińczuk, Buzun, Koncewicz (46. Grabowski), Prusaczyk Ż (70. Samluk), Kaczmarczyk (62. Dawidowicz), Mystkowski (89. Piechniak), Gajko.

ŁKS 1926 Łomża - GKS Bełchatów 2:2 (1:1)

Strzelcy bramek dla ŁKS-u: Dariusz Korytkowski (30.), Michał Tarnowski (75.).

ŁKS 1926: Jędraszczak - Wawrzyniak Ż, Kamienowski, Wszeborowski, Boroń, Walendziewski, Świderski (86. Cendrowski), Sulkowski, Pytel, Korytkowski, Tarnowski.

Pozostałe wyniki 5. kolejki

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 4:1, KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski - Korona Kielce 3:2, ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2, MKS Polonia Warszawa - Legia Warszawa 0:2, Stal Mielec - Stal Rzeszów 0:1, Stomil Olsztyn - Wisła Puławy 1:4.

16. ŁKS 1926 Łomża924:22
Dwie najlepsze drużyny awansują do walki o mistrzostwo Polski. Ostatnie cztery zespoły spadają z ligi.