Centralna Liga Juniorów. Remis Jagiellonii. Zwycięstwo ŁKS-u

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 na wyjeździe z Koroną Kielce w spotkaniu 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Samuela Tomara zakończyli rok na trzeciej pozycji w tabeli.

Spotkanie w Kielcach pechowo rozpoczęło się dla białostoczan. Już w siódmej minucie, z powodu kontuzji, boisko opuścić musiał Karol Buzun. Mimo urazu zawodnika to Jagiellonia otworzyła wynik meczu. W 36. minucie Emil Gajko pokonał golkipera Korony i białostoczanie schodzili na przerwę, prowadząc. Gospodarze do wyrównania doprowadzili na dziesięć minut przed końcem spotkania. Rzut karny wykorzystał Maciej Załęcki.

Natomiast czwarte zwycięstwo w tym sezonie zanotowali piłkarze ŁKS-u 1926. Zespół trenowany przez Arkadiusza Obryckiego pokonał 3:2 na własnym boisku Wisłę Puławy. Mimo zwycięstwa drużyna z Łomży przezimuje na przedostatniej pozycji w tabeli.

- Był to typowy mecz walki, z którego udało się nam wyjść zwycięsko - mówi Obrycki. - Teraz będziemy mieli dużo czasu, żeby wzmocnić kadrę i poprawić różne elementy gry. Najbardziej kuleją spotkania wyjazdowe, gdzie mamy problem ze zdobywaniem punktów. Strata do bezpiecznej strefy nie jest jednak duża i na wiosnę będziemy walczyć, aby ją odrobić.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Strzelcy bramek: Maciej Załęcki (80. - karny) - Emil Gajko (36.).

Jagiellonia: Karpieszuk - Kuriata, Łupiński, Dudała, Buzun (7. Maliszewski), Buzun, Samluk (53. Kondraciuk Ż), Prusaczyk, Dawidowicz (89. Juszczyński), Grabowski Ż, Falon Ż (65. Piechniak), Gajko.

ŁKS 1926 Łomża - Wisła Puławy 3:2 (1:0)

Strzelcy bramek: Dariusz Korytkowski (16.), Mateusz Walendziewski (78.), Hubert Boroń (86) - Adrian Popiołek (59.), Jakub Szczodry (83.).

ŁKS 1926: Jędraszczak - Wawrzyniak, Bajor, Brutkowski, Wszeborowski Ż, Kamienowski, Walendziewski, Boroń, Korytkowski, Kraska Ż (80. Pytel), Sulkowski.

Pozostałe wyniki 17. Kolejki

MKS Polonia Warszawa - GKS Bełchatów 2:3, ŁKS Łódź - Cracovia 1:8, KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Mielec 1:0, Olimpia Elbląg - Stomil Olsztyn 2:0, Motor Lublin - Stal Rzeszów 6:1, Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:3.