Kadrowe zmiany w Jagiellonii. Słowik, Jasiński, Leimonas...

Jakub Słowik dostał zgodę na transfer. Nowych pracodawców mogą sobie też szukać Povilas Leimonas i Radosław Jasiński. Do Jagiellonii ma za to wrócić Karol Mackiewicz - m.in. o tych kadrowych zmianach informuje oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Mimo że do zimowej przerwy w rozgrywkach piłkarzom Jagiellonii zostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania, to już zapadły pierwsze decyzje kadrowe w białostockim klubie. Zresztą na to, że Jakub Słowik zimą będzie chciał zmienić pracodawcę zanosiło się już od pewnego czasu. 23-letni zawodnik, który do niedawna był podstawowym bramkarzem Jagiellonii, nie jest bowiem zadowolony ze swej obecnej sytuacji. Po tym jak w szóstej kolejce ekstraklasy wyleciał z boiska z powodu czerwonej kartki nie wrócił już do gry w krajowej elicie. Ostatnio występował przede wszystkim w III-ligowych rezerwach białostockiego klubu. Teraz Słowik otrzymał zgodę na transfer.

Nowych pracodawców mogą sobie szukać również dwaj gracze, którzy latem dołączyli do drużyny z Białegostoku - Povilas Leimonas oraz Radosław Jasiński. Obaj zawodnicy pierwsze spotkania nowego sezonu rozpoczynali w podstawowym składzie. Litwin wypadł szybko z powodu kontuzji, a jak wrócił to tylko w zasadzie na jeden mecz. Z kolei Jasiński dość pewne miejsce w wyjściowej jedenastce miał do szóstej kolejki. Potem trener Michał Probierz postanowił zmienić defensywę swej drużyny, gdyż zespół tracił sporo goli, i lewy obrońca wypadł z gry.

Na wypożyczenie mają natomiast trafić Adam Waszkiewicz, Damian Kądzior oraz Patryk Malinowski (grał w III-ligowych rezerwach, bez debiutu w ekstraklasie).

Jeżeli chodzi z kolei o wzmocnienia, to nowym zawodnikiem Jagiellonii już wcześniej został Igors Tarasovs (26-letni obrońca ostatnio grający w Niemanie Grodno). Z zespołem z Białegostoku treningi rozpoczął natomiast Kamil Zapolnik (22-letni napastnik ostatnio grający w III-ligowej Olimpii Zambrów - 20 goli w 19 meczach). Do wiosennej części sezonu wraz z Jagiellonia ma też się przygotowywać Karol Mackiewicz, który był ostatnio wypożyczony do I-ligowych Wigier Suwałki.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Zdjęcie NIKE PIŁKA NOŻNA MERCURIAL VEER 5 SC2208 180 Zdjęcie Spokey Piłka nożna ACTIVE Zdjęcie Spokey Piłka nożna Polska
NIKE PIŁKA NOŻNA MERCURIAL ... Spokey Piłka nożna ACTIVE Spokey Piłka nożna Polska
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info