Sport.pl

Pierwszy sprawdzian. Porażka Jagiellonii z Wigrami

W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym do wiosennych zmagań w ekstraklasie piłkarze Jagiellonii przegrali 0:1 z I-ligowymi Wigrami Suwałki
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie w poniedziałek wrócili do treningów. Pierwszy tydzień zajęć mieli dość ciężki i podczas sobotniego sparingu, który odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim w Białymstoku, widać było, że w trakcie pierwszych dni treningów się nie oszczędzali, a ćwiczenia dały im się we znaki. Sam sparing, tak jak można było przypuszczać, nie był więc wielkim widowiskiem.

Michał Probierz w sobotnim spotkaniu kontrolnym przyglądał się przede wszystkim młodym zawodnikom. Większość piłkarzy, którzy wiosną pewnie będą grali w podstawowym składzie, w meczu z Wigrami nie wystąpiła. Zagrał za to chociażby Jegor Zubowicz, który choć od kilku lat jest piłkarzem drużyny z Białegostoku, to w oficjalnym spotkaniu Jagiellonii jeszcze nie wystąpił. Białorusin w siódmej minucie konfrontacji zdobył nawet gola, ale bramka nie została uznana, gdyż był on na pozycji spalonej. Po pierwszej połowie pojedynku był bezbramkowy remis, a najistotniejszym faktem spotkania była kontuzja Kamila Zapolnika. Napastnik, który niedawno podpisał kontrakt z Wigrami, w 20. minucie musiał zejść z boiska po faulu Michała Pawlika.

Na drugą część pojedynku trenerzy desygnowali do gry niemal zupełnie inne jedenastki. Lepiej zaprezentowała się ta wystawiona przez trenera Zbigniewa Kaczmarka i ostatecznie to Wigry wygrały starcie. Jedyną bramkę w sobotnim sparingu zdobył w 69. minucie Maksims Rafalskis, który popisał się ładnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Piłkarze Jagiellonii w poniedziałek udają się na obóz do Grodziska Wielkopolskiego. Z kolei zespół z Suwałk na pierwsze zgrupowanie wyjedzie 1 lutego. Wówczas Wigry pojadą do Mariampola.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki

Strzelec bramki: Maksims Rafalskis (69.).

Jagiellonia: Rosa (46. Karpieszuk) - Pawłowski (46. Modelski), Pawlik, Tarasovs (46. Baran), Straus (46. Pajnowski) - Romanczuk (46. Tymiński Ż), Prusaczyk (46. Piechniak) - Sawicki (46. Gajko), Mystkowski (46. Giełażyn), Mackiewicz (46. Gulbierz) - Zubowicz (68. Mystkowski).

Wigry: Zoch (46. Salik) - Wasilewski (46. Żebrowski), Jarzębowski (46. Wichtowski), Karankiewicz (46. Kopczyński), Widejko (46. Bogusz) - Lauryn Ż (46. Pomian), Radavicius (46. Michałowski), Tarnowski (46. Radzio), Żurek (14. Biel) - Jarczak (46. Rafalskis) - Zapolnik (20. Szyszka).

Więcej o: