Na koniec zgrupowania Jagiellonia grała z I-ligowcem

Przed wyjazdem ze zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim Jagiellonia Białystok w piątek pokonała 2:1 I-ligową Miedź Legnica.

W pierwszym piątkowym sparingu Jagiellonia zremisowała 0:0 z II-ligowym Górnikiem Wałbrzych. W meczu z Miedzią zagrała zdecydowanie silniejsza jedenastka. Białostocki zespół wygrał 2:1, a oba gole zdobył po stałych fragmentach gry.

Pierwszego - w 41. minucie po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu najpierw strzał Igora Tarasovsa został zablokowany, ale poprawka Marka Wasiluka dała już prowadzenie podopiecznym Michała Probierza. Drugi gol padł w 61. minucie po strzale z rzutu wolnego Macieja Gajosa. Miedź wyrównała na kilka minut przed końcem spotkania, także po strzale z rzutu wolnego. Krzysztofa Barana pokonał Daniel Feruga.

W sparingach nie mógł zagrać kontuzjowany Nika Dzalamidze.

Teraz przed żółto-czerwonymi dwa dni odpoczynku, a w poniedziałek wyjazd na obóz do Turcji.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Strzelcy bramek: Marek Wasiluk (41.), Maciej Gajos (61.) - Daniel Feruga (86.).

Jagiellonia: Drągowski (75. Baran) - Modelski, Madera (50. Pajnowski), Tarasovs, Wasiluk - Pazdan, Grzyb - Gajko, Gajos, Sawicki (75. Kaczmarczyk) - Piątkowski (75. Prusaczyk).

Miedź: Smug - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Woźniczka - Łobodziński, Kakoko, Bartoszewicz, Garuch, Szczepaniak - Labukas. II połowa: Bledzewski - Brożyna, Lafrance (60. Księżniakiewicz), Mrowiec, Gorskie, Wichłacz, Cierpka, Daniel, Zieliński, Feruga, Kurež.