Nowi piłkarze Jagiellonii będą mogli zagrać z Legią

Podlaski Związek Piłki Nożnej potwierdził do gry nowych zawodników w Jagiellonii. To oznacza, że mogą oni teraz zostać zarejestrowani do gry w ekstraklasie, a tym samym będą mogli wystąpić w niedzielnym meczu w Warszawie z Legią.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jeszcze w środę nie było jasne, czy zawodnicy, którzy dołączyli do Jagiellonii podczas zimowej przerwy w rozgrywkach, będą mogli zagrać w jej barwach w ekstraklasie. Aby było to możliwe, trzeba ich bowiem potwierdzić do gry, a z tym był kłopot. Chociaż Jagiellonia złożyła dokumenty do Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, to ten ich nie zarejestrował, tłumacząc ten fakt długami (chodzi o ponad 66 tys. złotych), jakie ma klub w stosunku do okręgowego związku.

- Mam nadzieję, że rozsądek weźmie górę. Nie wchodzę w pewne szczegóły, ale wydaję mi się, że powinniśmy to wspólnie, ugodowo załatwić - mówił w czwartek po porannym treningu trener Michał Probierz.

Później Podlaski ZPN zaprosił na spotkanie przedstawicieli Jagiellonii. Na nim osiągnięto porozumienie. Czytamy w nim m.in., że Jagiellonia deklaruje spłatę zadłużenia w ratach do 13 marca (co zresztą deklarowała już wcześniej), a okręgowy związek potwierdza do gry następujących zawodników: Rafał Augustyniak, Kacper Rosa, Patryk Niemczynowicz, Kamil Pajnowski, Kacper Piechniak, Karol Mackiewicz, Igors Tarasovs, Paweł Sawicki.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl