Jagiellonia gra ze Śląskiem. Bilans prawie na remis

Piłkarze Jagiellonii zagrają w sobotę (godz. 18) we Wrocławiu ze Śląskiem. Będzie to 28. oficjalna konfrontacja tych drużyn w historii.

Bilans dotychczasowych spotkań jest niemal remisowy. Śląsk wygrał dziesięć razy z Jagiellonią, białostoczanie zaliczyli dziewięć zwycięstw, a osiem spotkań kończyło się remisem.

W jesiennym meczu tych drużyn, który odbył się w Białymstoku, Jagiellonia przegrała 1:3. Być może wynik starcia byłby inny, gdyby nie bezmyślna interwencja Jakuba Słowika. Białostoczanie od 23. minuty prowadzili po golu Mateusza Piątkowskiego. W 62. minucie konfrontacji bramkarz Jagiellonii niepotrzebnie sfaulował w polu karnym Flavio Paixao i został ukarany czerwoną kartką. Jagiellonia grała więc w osłabieniu, co Śląsk wykorzystał.

Biorąc jednak po uwagę tylko ostatnie spotkania między tymi ekipami rozgrywane we Wrocławiu, to Jagiellonia ma z nich dość dobre wspomnienia. W poprzednim sezonie białostoczanie wygrali 3:2, a w rozgrywkach 2012/2013 zremisowali 3:3, chociaż przegrywali już 0:3.