Jagiellonia ma złe wspomnienia z Poznania

Piłkarze Jagiellonii zagrają w piątek (godz. 20.30) w Poznaniu z Lechem. Będzie to 30. oficjalna konfrontacja tych drużyn w historii
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Bilans dotychczasowych pojedynków zdecydowanie lepszy ma Lech, który zanotował 18 wygranych z Jagiellonią. Białostoczanie odnieśli dziewięć zwycięstw, a tylko dwa spotkania kończyły się remisami.

Biorąc pod uwagę tylko konfrontacje, które odbyły się w Poznaniu, to bilans Lecha jest jeszcze lepszy. Wystarczy wspomnieć, że Jagiellonia w stolicy Wielkopolski wygrała tylko raz w historii. W sezonie 2012/2013 zespół z Białegostoku pokonał rywali 2:0 po golach Michała Pazdana i Alexisa Norambueny.

W ubiegłym roku białostoczanie dwukrotnie gościli na stadionie Lecha. W kwietniu w meczu ligowym przegrali aż 1:6. Po tamtym pojedynku trenerem Jagiellonii przestał być Piotr Stokowiec. Z kolei w październiku ubiegłego roku Lech z Jagiellonią rywalizował w Pucharze Polski. Po dogrywce 4:2 wygrał zespół z Poznania.

W jesiennym meczu tych drużyn w lidze, który był pierwszym pojedynkiem Lecha pod wodzą Macieja Skorży, Jagiellonia na własnym stadionie pokonała rywali 1:0 (bramka Mateusza Piątkowskiego).

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl