Centralna Liga Juniorów. Falstart Jagiellonii, przełamanie ŁKS-u 1926 Łomża

W pierwszym meczu po przerwie zimowej juniorzy Jagiellonii przegrali u siebie 1:2 z Motorem Lublin. Pierwszy punkt w spotkaniu wyjazdowym w tym sezonie wywalczyli z kolei zawodnicy ŁKS-u 1926 Łomża.

Juniorzy Jagiellonii nie wykorzystali w meczu w Białymstoku z Motorem kilku bardzo dobrych okazji. W 13. minucie Kacper Falon nie zdobył nawet gola z rzutu karnego. Dopiero w 82. minucie najskuteczniejszy strzelec całych rozgrywek Emil Gajko pokonał bramkarza przyjezdnych. Ale wystarczyło to tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki na 1:2, gdyż wcześniej po kontrach Motor zdobył dwa gole. Przegrana może mieć spore znaczenie w walce o dwa pierwsze miejsca dające awans do kolejnej fazy walki o mistrzostwo Polski. Wyprzedzające Jagiellonię zespoły z Warszawy - Legia i Polonia - wygrały swoje spotkania.

Pierwszy punkt w rozgrywkach w meczu wyjazdowym zdobyli z kolei juniorzy ŁKS-u 1926 Łomża, którzy zremisowali 1:1 ze Stalą Rzeszów. W przerwie zimowej drużynę, która broni się przed spadkiem, wzmocnili Emil Chorążewicz z Narwi Ostrołęka i Mateusz Kaczyński z Korony Ostrołęka.

- Zremisowaliśmy, a mogliśmy wygrać - twierdzi Arkadiusz Obrycki, trener ŁKS-u. - W pierwszej połowie mieliśmy ze trzy bardzo dobre okazje bramkowe, a rywale w sumie oddali tylko jeden strzał na naszą bramkę. W drugiej połowie po naszym gapiostwie straciliśmy gola. Wyrównaliśmy po rzucie karnym. Faulowany przez bramkarza był Michał Tarnowski, a karnego wykorzystał Konrad Kamieniowski.

W następnej kolejce ŁKS podejmie Jagiellonię.

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin 1:2 (0:0)

Strzelcy bramek: Emil Gajko (82.) - Marcin Michota (65.), Szymon Kowalczyk (73.).

Jagiellonia: Karpieszuk - Jadacki (46. Juszczyński), Dudała Cz, Łupiński (75. J.Tomar), Buzun - Kaczmarczyk, Prusaczyk, Falon (70. Kondraciuk), Świderski - Gajko, Grabowski.

Stal Rzeszów - ŁKS 1926 Łomża 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Patryk Rusin (55.) - Konrad Kamieniowski (71.-karny).

ŁKS: Jędraszczak - Kamieniowski, Kaczyński, Chorążewicz, Malinowski, Bajor, Boroń (70. Tarnowski), Kraska, Świderski, Sulkowski, Korytkowski (88. Wawrzyniak)

Inne wyniki 18. kolejki

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:0, Legia Warszawa - Korona Kielce 1:0, Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 2:1, Stomil Olsztyn - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2, Stal Mielec - ŁKS Łódź 1:2, Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 0:1.