Reprezentacja do lat 17 nie pojedzie na mistrzostwa Europy

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała w poniedziałek 0:1 z Grecją i nie ma już szans na awans do mistrzostw Europy

Polacy w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego przegrali 0:2 w sobotę z Białorusią. Aby pozostać w grze o awans, biało-czerwoni musieli w poniedziałek pokonać Grecję. Ta sztuka im się nie udała. Podopieczni trenera Roberta Wójcika przegrali 0:1, a gola stracili w 25. minucie, kiedy Bartłomieja Żynela pokonał Ioannis Tsingos.

W składzie Polski wystąpił m.in. Paweł Kaczmarczyk. Piłkarz Jagiellonii na murawie pojawił się w 73. minucie gry. Nie wystąpił natomiast inny z graczy białostockiego klubu, Dominik Prusaczyk, który z Białorusią grał od pierwszej minuty.

W ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego, w czwartek, Polacy zagrają z Irlandią.

Polska - Grecja 0:1 (0:1)

Strzelec bramki: Ioannis Tsingos (25.).

Polska: Żynel - Spychała Ż, Dzięcioł, Wojdak Ż, Hołownia - Dziczek, Ostaszewski (41. Bielik Ż) - Jóźwiak, Adamczyk (73. Czarnowski), Wojtkowski - Listkowski (73. Kaczmarczyk).