Obroniony karny i skromna wygrana juniorów Jagiellonii

Piłkarze Jagiellonii zanotowali kolejną wygraną w Centralnej Lidze Juniorów. W sobotę białostoczanie pokonali 1:0 ŁKS Łódź.

Faworytem sobotniej potyczki w Białymstoku - mecz odbył się na boisku ze sztuczną murawą obok stadionu miejskiego - byli gospodarze. Podopieczni Samuela Tomara plasują się bowiem na trzecim miejscu w tabeli, a ŁKS jest trzeci, ale od końca. Pozycje w tabeli znalazły odzwierciedlenie na boisku, gdyż od początku konfrontacji przewagę mieli piłkarze Jagiellonii. Białostoczanie przez długi czas nie mogli jednak rozbić defensywnie nastawionych rywali. Ta sztuka udała im się dopiero w drugiej połowie spotkania. W 77. minucie Emil Gajko, który jest najlepszym strzelcem całych rozgrywek, strzałem głową wykończył podanie Karola Buzuna. Białostoczanie nie zainkasowaliby jednak trzech punktów, gdyby nie dobra postawa Krzysztofa Karpieszuka. Bramkarz Jagiellonii w 82. minucie spotkania obronił rzut karny.

- Na pewno byliśmy lepszą drużyną w przekroju całego spotkania i to bez dwóch zdań. Ciężko się jednak gra, gdy rywal skupia się tylko na defensywie i przeszkadzaniu w grze, a tak to dzisiaj było. Momentami wyglądało to jak przysłowiowe "walenie głową w mur", ale w końcu udało się zdobyć tę jedną bramkę - mówi trener Samuel Tomar cytowany przez www.jagiellonia.pl.

Swego spotkania z 22. kolejki nie rozegrali natomiast zawodnicy ŁKS-u 1926 Łomża. Ich wyjazdowy mecz z Koroną Kielce został przełożony na 13 maja (po opadach śniegu boisko w Kielcach nie nadawało się do gry).

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Strzelec bramki: Emil Gajko (77.).

Jagiellonia: Karpieszuk - Jadacki (46. Kondraciuk), Dudała, Maliszewski, Zińczuk - Buzun, Tomar (46. Plago), Grabowski (65. Samluk), Kaczmarczyk - Gajko Ż, Piechniak (65. Falon Ż).

Inne spotkania 22. kolejki

GKS Bełchatów - Motor Lublin 0:1; Wisła Kraków - Olimpia Elbląg 5:0; Legia Warszawa - KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 1:1; Stal Rzeszów - MKS Polonia Warszawa 0:2; Wisła Puławy - Cracovia 1:4; Stomil Olsztyn - Stal Mielec 0:3; Korona Kielce - ŁKS 1926 Łomża (mecz został przełożony na 13 maja).