Sport.pl

Bartłomiej Drągowski przed meczem Jagiellonii z Piastem: Czas wyjść z dołka

Piłkarze Jagiellonii w sobotę (godz. 18) zagrają na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Ostatnie dni do najspokojniejszych w klubie z Białegostoku nie należały
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie w poprzedniej serii gier przegrali 0:2 na wyjeździe z Pogonią Szczecin, a była to trzecia z rzędu porażka Jagiellonii na stadionie rywali. Nie sama strata punktów, ale przede wszystkim to, jak zaprezentowali się zawodnicy, było największym problemem. Po tamtym spotkaniu trener Michał Probierz odbył rozmowy z piłkarzami.

- Te sprawy już za nami, teraz będzie już z górki, bo będziemy zdobywać punkty - stwierdza Bartłomiej Drągowski, bramkarz Jagiellonii. - Teraz przyszedł czas, żeby wyjść z dołka po tylu nieudanych meczach w naszym wykonaniu. Spotkanie z Piastem będzie dla nas bardzo ważne. Gramy u siebie i wszystko sprzyja temu, żebyśmy wygrali.

Mimo słabszej dyspozycji Jagiellonia nadal jest na trzecim miejscu w tabeli i raczej może być pewna, że w dodatkowej części sezonu będzie grała w grupie mistrzowskiej. Piast jest obecnie na 12. pozycji w lidze, ale szans na awans do czołowej ósemki jeszcze nie stracił.

- Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Zresztą zostaje coraz mniej spotkań do rozegrania, a każdy chce piąć się w tabeli. Niedługo będzie podział punktów i może nie być tak kolorowo. My chcemy tych punktów jeszcze trochę zdobyć, żeby mieć lepszą pozycję startową w dodatkowej części sezonu - mówi bramkarz Jagiellonii, w której składzie na sobotni mecz dojdzie do kilku zmian w porównaniu do ostatniego pojedynku. W obronie drużyny z Białegostoku zabraknie m.in. Sebastiana Madery, który musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek.

- Sebastian to bardzo doświadczony, bardzo dobry zawodnik, ale musimy sobie poradzić bez niego. Wiadomo, że daje on nam dużą jakoś, ale ktoś musi go zastąpić - kończy Bartłomiej Drągowski.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: