Sport.pl

Liga Europy. Kruoja Pokroje - Jagiellonia. Michał Probierz: Nie zagramy na hura

Piłkarze Jagiellonii w czwartek rozpoczną zmagania w kwalifikacjach Ligi Europy. Białostoczanie zagrają na wyjeździe z Kruoją Pokroje.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jagiellonia do Ligi Europy przystąpi od pierwszej rundy kwalifikacji. Pierwszym rywalem białostoczan będzie wicemistrz Litwy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek (godz. 17) w miejscowości Szawle. Rewanż 9 lipca na stadionie w Białymstoku.

- Trzeba pamiętać, że nie jest to tylko jeden mecz, ale dwumecz. Najważniejszy jest awans. Nie zagramy na hura. Chcemy dobrze zagrać, wygrać dwa spotkania i awansować - stwierdza Michał Probierz, trener Jagiellonii, i dodaje: - Trzeba zrobić wszystko, żeby zagrać dobre spotkanie. Trenujemy solidnie. Jedynie Przemek Frankowski nie jest brany pod uwagę, z powodu urazu, na to spotkanie. Reszta trenuje, mamy jeszcze dwa dni i spokojnie do tego meczu się przygotowujemy. W jakim składzie zagramy, ustalimy przed meczem. Na razie wszyscy solidnie pracują.

Jagiellonia będzie zdecydowanym faworytem w starciu z ekipą z Litwy. Co prawda Kruoja jest aktualnym wicemistrzem swego kraju, ale tam gra się systemem wiosna-jesień, a w obecnych rozgrywkach drużynie tej wiedzie się zdecydowanie gorzej. Kruoja ostatni raz w lidze wygrała na początku kwietnia.

- Rywala mamy przeanalizowanego, ale nie będziemy mówić, jakie ma atutu czy wady. Zawsze i tak wszystko boisko zweryfikuje - uważa Michał Probierz.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: