Sport.pl

Liga Europy. Kruoja Pokroje - Jagiellonia. Nowy trener Litwinów

Kruoja Pokroje ma nowego szkoleniowca. Jest nim Mykola Trubachov. Zespół z Litwy będzie rywalem Jagiellonii w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Pierwszy pojedynek w czwartek na Litwie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kruoja to aktualny wicemistrz Litwy, ale w obecnym sezonie (na Litwie gra się systemem wiosna-jesień) drużyna ta spisuje się słabo. Po sukcesie z poprzednich rozgrywek w zespole było sporo zmian i obecnie Kruoja zajmuje ósmą pozycję w tabeli (w lidze gra 10 drużyn), a ma za sobą serię 12 spotkań bez wygranej (ostatnie zwycięstwo zaliczyła na początku kwietnia). Ostatnio do sztabu szkoleniowego drużyny z Litwy dołączył Mykola Trubachov, któremu ma pomagać dotychczasowy trener drużyny Aidas Dambrauskas.

Oto co nowy szkoleniowiec rywala Jagiellonii powiedział na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem: "Nie będę mówił o powodach naszej słabszej gry. Wiem co jest nie tak, ale nie jest to odpowiedni czas by mówić o naszych kłopotach. Mamy nadzieję, że one są przejściowe i że w następnym sezonie powalczymy już nie tylko o wicemistrzostwo, ale nawet o tytuł mistrzowski. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu ostatnio, żeby coś znacząco poprawić, ale zauważyłem, że zawodnicy zrozumieli o co chodzi. Tworzy nam się fajny kolektyw oraz że w następnym sezonie ci zawodnicy zostaną w drużynie i będziemy mogli postarać się o coś więcej. Jutrzejszy mecz traktujemy bardzo poważnie, nie skupiamy się jedynie na poprawie naszych rezultatów w lidze. Gra w Europie również jest dla nas ważna. Nie ma nieważnych spotkań. Wychodząc na boisko zawsze trzeba walczyć".

Więcej na www.jagiellonia.pl.

Więcej o:
Komentarze (3)
Liga Europy. Kruoja Pokroje - Jagiellonia. Nowy trener Litwinów
Zaloguj się
  • moorsoldaten

    Oceniono 6 razy 2

    Aidas Dambrauskas - co te sku...syny litvusy zrobiły z Dąbrowskim.

  • dezar1234

    Oceniono 10 razy -8

    Szkoda, że zespół z Litwy się posypał i nie gra tak jak rok temu. Gdyby grał tak jak w ubiegłym sezonie to wyeliminowałby Jagę, bo Jaga ma słabego trenera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX