Michał Probierz po sparingu Jagiellonii z Dolcanem: Po to się gra, żeby wygrywać

Piłkarze Jagiellonii kontynuują zwycięską serię. W sobotę pokonali w sparingu 2:1 I-ligowy Dolcan Ząbki
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jagiellonia dawno nie zaznała porażki. Białostoczanie wygrali dwa mecze z Kruoją Pokroje w eliminacjach Ligi Europy oraz zanotowali zwycięstwa w trzech sparingach. Ostatni z nich rozegrali w sobotę.

- Bardzo ważne jest to, że podtrzymaliśmy serię zwycięstw. Po to się gra, żeby wygrywać - mówi Michał Probierz, trener Jagiellonii, który w sobotnim spotkaniu kontrolnym nie wystawił do gry najmocniejszej jedenastki. Można stwierdzić, że był to przegląd kadry.

- Chcieliśmy zobaczyć, jak ta nasza druga jedenastka funkcjonuje na tle zespołu, który w poprzednim sezonie dobrze prezentował się w I lidze. Chcieliśmy też sprawdzić juniorów, którzy się wyróżniają i mamy odpowiedzi nad czym trzeba pracować - wyjaśnia szkoleniowiec białostoczan, który już myśli też oczywiście o rywalizacji w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy z Omonią Nikozja. Pierwsze spotkanie z drużyną z Cypru 16 lipca w Białymstoku.

- Zrobimy wszystko, żeby dobrze się przygotować do tego meczu. Nie będziemy jednak mówić ani o wadach, ani o zaletach rywali, to zostawimy sobie - stwierdza Michał Probierz.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl