Juniorzy Jagiellonii z kłopotami, ale pokonali outsidera

Juniorzy starsi (do lat 19) Jagiellonii pokonując 4:3 u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zaliczyli siódmą wygraną z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów. Białostocki zespół powiększył przewagę nad drugą w tabeli Legią Warszawa, która w tej kolejce zremisowała.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego, który walczy o utrzymanie, sprawił spore kłopoty liderującej Jagiellonii. W drugiej połowie meczu przez długi czas utrzymywał się remis 2:2. Dopiero bramki Mateusza Ostaszewskiego w 85. i 90. minucie przesądziły o wygranej gospodarzy. To pierwsze gole Ostaszewskiego po powrocie do Jagiellonii z Borusii Dortmund. Zawodnik ten w młodszych kategoriach wiekowych, w drużynach Jagiellonii prowadzonych przez Tomasza Kulhawika, zdobywał mistrzostwo Polski.

- Wiedziałem jeszcze przed meczem, że KSZO to zespół bardzo mocny fizycznie, grający dobrze z kontrataku i posiadający dwóch silnych, rosłych napastników, którzy trochę poprzestawiali naszych obrońców, którzy przecież tez nie są jakimiś ułomkami - wypowiadał się po meczu Kulhawik, cytowany przez stronę www.jagiellonia.pl. - Na szczęście w drugiej połowie pokazał się Mateusz Ostaszewski, który po przerwie czuł się na boisku jak ryba w wodzie. Zmieniliśmy przed drugą częścią gry ustawienie naszej drugiej linii, przez co Mateusz miał więcej miejsca i pokazał swoje olbrzymie umiejętności.

Jagiellonia nie dość, że utrzymała pozycję lidera to jeszcze powiększyła przewagę nad drugą Legią Warszawa, która w tej kolejce zremisowała 1:1 ze Stalą Mielec.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Bialystok - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:3 (2:1)

Strzelcy bramek: Kacper Piechniak (19.), Tomasz Zaręba (25.), Mateusz Ostaszewski (85. i 90.) - Patryk Baran (14.), Mateusz Madej (62.), Patryk Niziołek (90.).

Jagiellonia: Gostomski - Ciborowski, Kiczuk, Maliszewski, Pigiel - Prusaczyk (60. Tabor), Ostaszewski, Polkowski (46. Koncewicz) - Zaręba (87. Prolejko), Kaczmarczyk - Piechniak (90. Toczydłowski).

Inne wyniki 13. kolejki

TOP 84 Biała Podlaska - MKS Ełk 0:1, Wisła Kraków - Hutnik Kraków 2:1, Legia Warszawa - Stal Mielec 1:1, ŁKS Łódź - SMS Łódź 0:3, GKS Bełchatów - Cracovia 1:2, Motor Lublin - Korona Kielce 1:1.