Sport.pl

Jagiellonia. Konstantin Vassiljev: Lepiej gole tracić w sparingach niż w lidze

- Wszyscy chcą od pierwszego spotkania zdobywać punkty, my też - mówi Konstantin Vassiljev, pomocnik Jagiellonii. Białostoczanie pierwszy wiosenny mecz w ekstraklasie rozegrają w niedzielę. O godz. 18 zmierzą się z Legią Warszawa
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie do wiosennej rywalizacji w lidze przygotowywali się przede wszystkim na zgrupowaniu w Turcji. Na tym obozie spędzili niemal trzy tygodnie.

- To bardzo ważne, że tyle czasu byliśmy razem, popracowaliśmy nad taktyką, nad wszystkim. Teraz lepiej jeden drugiego rozumie na boisku i to może być naszym atutem - uważa Konstantin Vassiljev i dodaje: - Od czerwca nie mieliśmy okazji tak popracować, bo wcześniej były europejskie puchary, potem niektórzy zawodnicy wyjeżdżali na zgrupowania reprezentacji, następnie szybko były mecze ligowe. Teraz był już czas na normalne przygotowania.

Podczas okresu przygotowawczego Jagiellonia rozegrała dziewięć sparingów. Wygrała tylko jeden z nich, 1:0 pokonała Karabach Agdam.

- Lepiej bramki potracić na obozie niż później w lidze - stwierdza pomocnik białostoczan. - Podczas sparingów były dobre momenty naszej gry i można optymistycznie patrzeć na to co nas czeka.

Pierwszym rywalem białostoczan po zimowej przerwie w rozgrywkach będzie Legia. Pojedynek w Warszawie odbędzie się w niedzielę o godz. 18.

- Już pod koniec obozu pracowaliśmy pod kątem tego meczu. Wiemy co nasz czeka, wiemy, że będzie to ciężki mecz. Wszyscy chcą od pierwszego spotkania zdobywać punkty, my też - mówi Vassiljev, który będąc w przeszłości zawodnikiem Amkaru Perm współpracował z obecnym trenerem Legii Stanisławem Czerczesowem.

- To był bardzo dobry czas, bardzo dobrze pracowaliśmy, było momentami ciężko, ale tak musi być. Mieliśmy dobre wyniki i przyjemnie było z nim pracować - wspomina Estończyk i dodaje: - On już na pewno ma w głowie plan jak wygrać z nami, ale my będziemy pracować nad tym aby to im się nie udało.

Stwórz własną drużynę w Ekstraklasie i Wygraj Ligę!Więcej o: