Jagiellonia - Pogoń Szczecin. Rafał Grzyb: Stracone dwa punkty

Piłkarze Jagiellonii zremisowali bezbramkowo w środę na własnym stadionie z Pogonią Szczecin
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Z perspektywy meczu odczuwam, że dwa punkty zostały stracone - mówi Rafał Grzyb, kapitan Jagiellonii. - Na pewno odczuwaliśmy jeszcze zmęczenie po ciężkim wcześniejszym pojedynku z Lechem Poznań (wygrana 2:0) i nasza gra nie wyglądała najlepiej, przede wszystkim jeśli chodzi o drugą połowę. W pierwszej części spotkania stwarzaliśmy jakieś sytuacje pod bramką rywali, a w drugiej połowie to bardziej się uspokoiło. Z drugiej strony Pogoń Szczecin też próbowała raczej bronić tego wyniku i czekała na kontry. Ten mecz z obu stron nie wyglądał najlepiej.

Po remisie z Pogonią Jagiellonia spadła z szóstej na ósmą pozycję w tabeli.

- Jeżeli pociągniemy tak do końca to zostaniemy w pierwszej ósemce. Tak jak patrzyłem w tabelę to gramy jeszcze z wszystkimi zespołami, które są zainteresowane aby w tej pierwszej ósemce się znaleźć. Także teoretycznie i praktycznie wszystko zależy od nas. Wygrywając mecze jesteśmy w stanie utrzymać tą pozycję na której jesteśmy, a nawet zająć troszeczkę lepsze miejsce - uważa Rafał Grzyb, który w poprzedniej kolejce w starciu z Lechem Poznań rozegrał mecz numer 200 w barwach Jagiellonii.

- Na pewno cieszę się z tego, że troszeczkę tych meczy rozegrałem. Mam nadzieję, że jeszcze dużo przede mną - stwierdza pomocnik białostoczan.

Kolejne spotkanie Jagiellonia rozegra w niedzielę. Zmierzy się wówczas na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

- Lechia będzie musiała zaatakować, a my lubimy i potrafimy grać z kontry. Więc myślę, że ten mecz teoretycznie będzie dla nas łatwiejszy, czy tak będzie to się dopiero okaże - mówi Rafał Grzyb.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl