Juniorzy Jagiellonii o krok od finału mistrzostw Polski

Juniorzy Jagiellonii zmierzą się w niedzielę z Pogonią Szczecin. Stawką tego pojedynku będzie awans do finału mistrzostw Polski.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie w grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów zajęli pierwsze miejsce. Pogoń w grupie zachodniej uplasowała się na drugiej pozycji. W środę te zespoły zmierzyły się w Szczecinie w pierwszym spotkaniu półfinału mistrzostw Polski. Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

- Remis 2:2 jest korzystny. Wszystko jest w naszych nogach. Szansę na awans oceniam po równo, bo w tym wieku - i przy takim potencjale ofensywnym obu drużyn - zarówno jedni, jak i drudzy mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść - mówi Tomasz Kulhawik, trener Jagiellonii.

W Szczecinie białostoczanie musieli poradzić sobie bez najlepszego strzelca (22 bramki w zmaganiach w grupie) Kacpra Piechniaka, którego z gry wyeliminowała kontuzja.

- W przypadku Kacpra Piechniaka mam nadzieję, że wróci do nas na rewanż, aczkolwiek będę musiał wykonać telefon do trenera Probierza i zapytać, czy Karol Świderski będzie mógł nas wspomóc - stwierdza trener Kulhawik.

Rewanżowy pojedynek odbędzie się w niedzielę o godz. 16 na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

W drugiej parze półfinałowej Legia Warszawa wygrała 2:1 z Lechem Poznań.

Dwumecz finałowy zaplanowany jest natomiast na 4 i 8 czerwca. Młodzieżowy mistrz Polski wywalczy przepustkę gry w UEFA Youth League - młodzieżowym odpowiedniku Ligi Mistrzów.