Jedni stracili wygraną w końcówce. Drudzy pokonali Niemców

Mecz młodzieżówek Polski i Węgier na Arenie Lublin obserwowało blisko 8,5 tys. widzów. Wśród nich byli m.in. Zbigniew Boniek, Adam Nawałka czy Jacek Bąk. Towarzyskie spotkanie było nie tylko testem dla podopiecznych Marcina Dorny, ale też Lublina jako gospodarza przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.
Selekcjoner młodzieżówki nie mógł w Lublinie skorzystać z usług takich zawodników jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Karol Linetty. Wszyscy na co dzień grają we włoskiej Serie A, a także byli potrzebni dorosłej reprezentacji w meczu eliminacyjnym z Kazachstanem (2:2).
Mimo braku swoich gwiazd Polacy nie pozostawili złudzeń węgierskim rówieśnikom jest lepszy. Już w pierwszym kwadrancie biał-czerwoni zmarnowali dwie dogodne sytuację. W kolejnych minutach goście nieco ożywili się, ale to Polacy w 27.minucie dopięli swego. Z rzutu wolnego z nieco ponad 20 metrów dokładnie przymierzy Jarosław Jach i biało-czerwoni objęli prowadzenie.
Węgrzy sporadycznie przedostawali się pod bramkę naszej reprezentacji. Natomiast zawodnicy Dorny stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale nieskutecznością grzeszyli Mariusz Stępiński i Dariusz Formella.
Gdy wydawało się, że mecz skończy się minimalnym zwycięstwem Polaków, stały fragment gry w 92 minucie uratował Węgrów. Po dośrodkowaniu z wolnego strzałem głową Jakuba Wrąbla pokonał Daniel Prosser. jack

Mecz młodzieżówek Polski i Węgier na Arenie Lublin obserwowało blisko 8,5 tys. widzów. Wśród nich byli m.in. Zbigniew Boniek, Adam Nawałka czy Jacek Bąk. Towarzyskie spotkanie było nie tylko testem dla podopiecznych Marcina Dorny, ale też Lublina jako gospodarza przyszłorocznych... (JAKUB ORZECHOWSKI)

Przemysław Frankowski z Jagiellonii Białystok zagrał w reprezentacji do lat 21. Miłosz Kozak z Wigier Suwałki wystąpił w kadrze do lat 20

Reprezentacja do lat 21 przygotowuje się do przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. We wtorek Polacy zmierzyli się w Lublinie z reprezentacją Węgier. Bramkę dla biało-czerwonych po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Jarosław Jach z Zagłębia Lubin. Rywale wyrównali w samej końcówce spotkania. W doliczonym czasie gry piłkę do siatki skierował Daniel Prosser.

Na to spotkanie powołani byli dwaj zawodnicy Jagiellonii Jonatan Straus i Przemysław Frankowski. Drugi z nich pojawił się na murawie w 77 minucie gdy zmienił Dariusza Formellę z Lecha Poznań. Straus nie wystąpił w tym pojedynku podobnie jak Bartłomiej Drągowski, który latem zamienił Jagiellonię na Fiorentinę.

Z kolei kadra do lat 20 grała we wtorek w Świnoujściu z Niemcami. Polacy w spotkaniu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów wygrali 3:0. Ostatnią z bramek w tym pojedynku pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Miłosz Kozak z I-ligowych Wigier Suwałki, który na murawie pojawił się po przerwie. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział natomiast Damian Węglarz z Jagiellonii.

Polska U21 - Węgry 1:1 (1:0)

Strzelcy bramek: Jarosław Jach (27.) - Daniel Prosser (90.).

Polska: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Paweł Dawidowicz, Jarosław Jach, Łukasz Moneta - Dariusz Formella Ż (77. Przemysław Frankowski), Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Krzysztof Piątek (66. Radosław Murawski), Arkadiusz Reca (66. Adam Buksa) - Mariusz Stępiński.

Polska U20 - Niemcy 3:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Oskar Zawada (27.), Filip Jagiełło (45.), Miłosz Kozak (90.).

Polska: Mateusz Kuchta - Robert Bartczak, Jan Bednarek, Mateusz Wieteska (83. Szymon Walczak), Kamil Dankowski (83. Adrian Purzycki) - Mateusz Wdowiak (46. Miłosz Kozak), Filip Jagiełło (72. Rafał Makowski), Damian Rasak (61. Jakub Piotrowski), Robert Janicki (61. Oktawian Skrzecz), Konrad Michalak (72. Bartosz Wolski) - Oskar Zawada.