Ślepsk Suwałki zagra z zespołami z PlusLigi

W poniedziałek Ślepsk rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w siatkarskiej I lidze. Tydzień przed startem rozgrywek, 27-28 września, zespół prowadzony przez trenera Piotra Poskrobko zaprezentuje się w Suwałkach w IV Memoriale Józefa Gajewskiego, w którym udział wezmą dwie drużyny z PlusLigi
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

We wrześniowym turnieju Ślepsk zagra z Lotosem Treflem Gdańsk i AZS-em Politechnika Warszawska, a także I-ligowym Pekpolem Ostrołęka.

Już w poniedziałek suwalscy siatkarze spotkają się zaś na pierwszym treningu podczas przygotowań.

- W tym dniu odbędzie się również konferencja prasowa z udziałem prezesa klubu i trenera, na której omówimy cele drużyny oraz plan przygotowań - informuje wiceprezes Ślepska Suwałki, Piotr Krasko.

W rozpoczynającym się w pierwszy weekend października sezonie 2013/14 I ligi suwalski zespół wystąpi w zmienionym składzie, a poprowadzą go nowi trenerzy: Piotr Poskrobko i Karol Dąbrowski.

Z kadry z poprzedniej edycji rozgrywek pozostanie czterech siatkarzy: Łukasz Rudzewicz, Kamil Skrzypkowski, Tomasz Wasilewski i Wojciech Winnik. W przerwie letniej Ślepsk pozyskał pięciu zawodników. Są to: australijski rozgrywający Benjamin Bell (ostatnio Volleys Bottrop - Niemcy), przyjmujący z Rosji Dmitrij Skorij (Avtomobilist Petersburg) i grający również na tej pozycji Krzysztof Modzelewski (BBTS Bielsko-Biała), środkowy Maciej Kałasz (Czarni Radom) oraz libero Krzysztof Andrzejewski (Stal AZS PWSZ Nysa).

- Jesteśmy już po uzgodnieniu warunków przejścia dwóch kolejnych siatkarzy, czekamy jeszcze tylko na podpisy na umowach - mówi Piotr Krasko. - Uniwersalny Patryk Skupa z Indykpolu AZS-u Olsztyn i rozgrywający Łukasz Makowski z AZS UAM Poznań uzupełniliby skład praktycznie do końca. Pozostałoby jedno miejsce w kadrze na pozycji przyjmującego. Podczas okresu przygotowawczego zaprosimy kilku zawodników i zdecydujemy, który z nich znajdzie się jeszcze w drużynie.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl