Sport.pl

Najpierw drużyna z PlusLigi, później rywale z I ligi. Program sparingów siatkarzy Ślepska

W piątek zespół prowadzony przez trenera Piotra Poskrobko spotka się w Ełku (godz. 11) z AZS-em Politechnika Warszawska, szóstą ekipą ubiegłej edycji PlusLigi. W sobotę i niedzielę siatkarze z Suwałk wystąpią z kolei na turnieju w Ostrołęce, gdzie zmierzą się z rywalami z I ligi
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Wyjeżdżamy o 8.30 w piątek, aby na czas dotrzeć do Ełku i zagrać z AZS-em Politechnika Warszawska - mówi drugi trener Ślepska Suwałki Karol Dąbrowski. - Na pewno jest to sparing wyjątkowy, bo z zespołem PlusLigi. Zobaczymy, jaki skład wystawi sztab szkoleniowy warszawian. Być może wystąpią rezerwy, tego nie wiemy. Tak czy inaczej mecz kontrolny z drużyną z PlusLigi to sprawdzian prestiżowy.

Niedługo potem suwalscy siatkarze wystąpią w trzech kolejnych potyczkach sparingowych: Ślepsk rozpocznie w sobotę udział w turnieju w Ostrołęce w Hali im. Arkadiusza Gołasia od spotkania z KPS-em Siedlce (godz. 12.30), a o godz. 16 zmierzy się z gospodarzami - Energą Pekpolem. W niedzielę (godz. 11) zespół Piotra Poskrobki spotka się jeszcze w ramach tych zawodów z Camperem Wyszków.

- Jesteśmy na końcowym etapie przygotowań. Musimy rozegrać jak najwięcej spotkań z wymagającymi przeciwnikami, aby zaadaptować się do trybu ligowego - tłumaczy Karol Dąbrowski.

Podczas przygotowań Ślepsk Suwałki zaprezentował się dotychczas w trzech meczach kontrolnych. Zremisował z Pekpolem Ostrołęka 2:2, wygrał 4:0 z Centrum Augustów i zremisował 2:2 z czołową drużyną z Białorusi - Komunalnikiem Grodno.

Ślepsk zainauguruje rozgrywki I ligi 5 października wyjazdowym spotkaniem ze Stalą Nysa, ale po serii sparingów w najbliższych dniach ma w planie jeszcze kolejne sprawdziany, w tym udział w III Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach pod koniec września.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: