Memoriał Józefa Gajewskiego i ostatnie sprawdziany Ślepska przed startem siatkarskiej I ligi

Przed inauguracją I ligi (5 października na wyjeździe ze Stalą Nysa) Ślepsk Suwałki w piątek i sobotę będzie gospodarzem IV Memoriału Józefa Gajewskiego w hali OSiR. W turnieju wystąpią dwie drużyny z PlusLigi, Lotos Trefl Gdańsk i AZS Politechnika Warszawska oraz rywal zespołu trenera Piotra Poskrobki w zbliżających się rozgrywkach, Energa Pekpol Ostrołęka
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W pierwszym spotkaniu czwartej edycji memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach Ślepsk spotka się w piątek (godz. 18) z AZS-em Politechnika Warszawska.

- Józef Gajewski był prezydentem Suwałk w latach 1981-1987 oraz 2002-2010. Za jego kadencji, niechciany w Augustowie Ślepsk, po awansie do I ligi, zaczął od 2009 r. grać w Suwałkach. W lipcu 2010 r., kilkanaście dni przed niespodziewaną śmiercią Józefa Gajewskiego we Włoszech, gdzie przebywał on na urlopie, zapadła decyzja o rozegraniu zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Turniej jednak wtedy się odbył i co roku poprzedza inaugurację rozgrywek I ligi jako Memoriał Józefa Gajewskiego - oficjalny portal suwalskiego klubu przedstawia historię turnieju, w którym ostatnio zwyciężył Lotos Trefl Gdańsk.

W okresie przygotowawczym Ślepsk rozegrał dotychczas dziewięć sparingów, w których pięciokrotnie zwyciężył, zanotował też dwa remisy i dwa razy został pokonany (Energa Pekpol Ostrołęka 2:2 i 2:3, Komunalnik Grodno 2:2, Centrum Augustów 4:0, AZS Politechnika Warszawska 3:0, KPS Siedlce 3:0, Camper Wyszków 3:0, Effector Kielce 1:4 i 4:0).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Program IV Memoriału Józefa Gajewskiego (wstęp dla kibiców bezpłatny)

Piątek: Lotos Trefl Gdańsk - Energa Pekpol Ostrołęka (godz. 15); oficjalne otwarcie turnieju i prezentacja drużyn (godz. 17); Ślepsk Suwałki - AZS Politechnika Warszawska (godz. 18).

Sobota: mecz o trzecie miejsce (godz. 13); finał (godz. 15.30).