Ślepsk Suwałki kontra niespodzianka ze Świdnika

Ślepsk wygrał przed tygodniem w inauguracyjnej kolejce I ligi siatkarzy ze Stalą Nysa 3:1. W sobotę (godz. 17) we własnej hali podopieczni trenera Piotra Poskrobki zmierzą się z beniaminkiem Avią Świdnik
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Szkoleniowiec zespołu z Suwałk przestrzega jednak przed lekceważeniem w sobotnim spotkaniu drużyny ze Świdnika (ostatni raz Avia grała w I lidze w sezonie 2010/11), która u siebie wygrała na inaugurację z MKS-em Będzin 3:2, jednym z faworytów I ligi.

- Avia to niby zespół bez nazwisk, ale jest on zgrany: Jakub Guz, Michał Baranowski, Wojciech Pawłowski występują razem przez dłuższy okres czasu - stwierdza Piotr Poskrobko. - Liczę jednak na zwycięstwo. Gramy przed własną publicznością i kibice będą nam pomagali. Cieszę się przed tym spotkaniem szczególnie z tego powodu, że będę mógł skorzystać z pełnej kadry, desygnując dwunastkę na mecz: Benjamin Bell jest już z nami, a Michał Jutkiewicz też już powoli wchodzi w trening. Mam więc kłopot bogactwa i niezmiernie z tego jestem zadowolony - wyjaśnia trener Ślepska.

Wśród siatkarzy obu zespołów nie zabraknie w sobotę zawodników, którzy mogą pomóc trenerom w rozpracowaniu rywali. W drużynie ze Świdnika wystąpi Jakub Peszko, przyjmujący suwalskiego zespołu z ubiegłego sezonu, a Avię znają dwaj zawodnicy obecnej kadry Ślepska.

- Maciej Kałasz grał ostatnio w Czarnych Radom z rozgrywającym Avii, Kacprem Gonciarzem, a Łukasz Makowski, jej były zawodnik, zna tę drużynę od podszewki. Radzą mi oni w sprawach taktycznych, a wspomagamy się także materiałem wideo z ostatnich spotkań zespołu ze Świdnika. Jednym słowem, solidnie przygotowujemy się do sobotniego spotkania, pod każdym względem - tłumaczy Piotr Poskrobko.

Łukasz Makowski po dołączeniu do suwalskiego zespołu reprezentanta Australii Benjamina Bella - ze względu na obowiązki w narodowej kadrze i występy na mistrzostwach Azji, siatkarz ten nie przygotowywał się do sezonu ze Ślepskiem, opuścił też pierwszy mecz ze Stalą Nysa - ma teraz mocnego konkurenta na rozegraniu.

- Po przyjściu Australijczyka jakość treningu Ślepska wygląda inaczej: w grach wewnętrznych druga szóstka, w której występował, bardzo zyskała. To chłopak, który nieprzypadkowo znalazł się w reprezentacji Australii i mogłem się już przekonać, jak dokładnie potrafi wystawiać on piłki. Nie zamykam jednak w rywalizacji między Łukaszem a Benjaminem drogi przed żadnym z nich do wyjściowego składu na mecz z Avią. Rozstrzygną o tym treningi. Australijczyk góruje wzrostem i dysponuje większymi możliwościami w bloku, ale jeśli chodzi o samo rozegranie, to obaj są wyśmienitymi siatkarzami - przekonuje szkoleniowiec Ślepska Suwałki. - W meczu z Avią chcemy zagrać ryzykownie zagrywką, a mamy ku temu predestynowanych zawodników, z kolei inni potrafią serwować flotem. To fajnie się miesza i myślę, że taką taktykę obierzemy. Ci, co mają zagrywać z wyskoku, uderzą mocno, a "flotowcy", w zależności od przebiegu spotkania, wykorzystają swój atut bądź także podejmą ryzyko. Zobaczymy, jak się to ułoży w sobotę.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Program spotkań 2. kolejki

Sobota: Ślepsk Suwałki - Avia Świdnik (godz. 17); KPS Siedlce - AGH 100RK Kraków, Kęczanin Kęty - Stal AZS PWSZ Nysa, Camper Wyszków - TKS Nascon Tychy, Energa Pekpol Ostrołęka - Cuprum Mundo Lubin, MKS Banimex Będzin - Krispol Września (wszystkie spotkania o godz. 18).

Tabela I ligi1. Pekpol Ostrołęka133:0
2. KPS Siedlce133:1
3. Krispol Września133:1
4. Cuprum Lubin133:1
5. Ślepsk Suwałki133:1
6. Avia Świdnik123:2
7. MKS Będzin112:3
8. Stal AZS PWSZ Nysa101:3
9. AGH 100RK Kraków101:3
10. Camper Wyszków101:3
11. Kęczanin Kęty101:3
12. TKS Nascon Tychy100:3