Siatkarze Ślepska nie powstrzymali lidera

Siatkarze Ślepska Suwałki przegrali w sobotę w trzech setach we własnej sali z MKS-em Będzin.

Już przed spotkaniem było jasne, że gospodarze sobotniej konfrontacji będą mieli problem z wywalczeniem choćby punktu. Siatkarze Ślepska zmierzyli się wszak z kroczącym od wygranej do wygranej liderem rozgrywek z Będzina.

- Będzin jest najmocniejszy kadrowo w tej lidze - mówił jeszcze przed meczem Piotr Poskrobko, trener Ślepska, i się nie pomylił.

W pierwszym secie sobotniej konfrontacji wyrównana walka (nawet z lekką przewagą Ślepska, który schodząc na druga przerwę techniczną, prowadził 16:13) trwała do stanu 17:17. Następnie momentalnie na trzy punkty odskoczyli goście i tej przewagi już nie roztrwonili.

Wydawało się, że druga partia potoczy się według innego scenariusza. Co prawda początek był podobny do pierwszej odsłony, ale zanosiło się na to, że w decydującym momencie seta tym razem górą będą siatkarze Ślepska. Po ataku Łukasza Rudzewicza gospodarze wyszli na prowadzenie 22:20, potem wygrywali jeszcze 23:22 i 25:24. Ostatecznie jednak ponownie mogli cieszyć się goście, a ostatni punkt w drugiej partii asem zdobył Maciej Wołosz.

Jeszcze dokładniej, jak powinno wychodzić się z trudnych sytuacji, zawodnicy lidera pokazali w trzeciej partii. Ślepsk prowadził w niej już 23:20, a mimo to znowu rywale byli górą. Zawodnicy z Będzina zagrali bardzo dobrze w bloku i po chwili był już remis 23:23. Następnie po ataku Kamila Skrzypkowskiego gospodarze doprowadzili jeszcze do wyrównania (24:24), ale ostatnie słowo i tak należało do gości, którzy wygrali i to starcie, a tym samym zainkasowali trzy punkty.

- Mecz był zacięty, a w końcówkach setów zabrakło nam zimnej krwi, postawienia kropki nad i - podsumowuje pojedynek Karol Dąbrowski, drugi trener Ślepska.

Ślepsk Suwałki - MKS Będzin 0:3

Sety: 21:25, 25:27, 24:26.

Ślepsk: Modzelewski, Skrzypkowski, Rudzewicz, Schamlewski, Winnik, Makowski, Andrzejewski (libero) oraz Kałasz, Bell.

Inne spotkania 8. kolejki

KPS Siedlce - Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:21, 25:17, 25:14); Kęczanin Kęty - Camper Wyszków 3:2 (30:32, 19:25, 25:22, 25:20, 15:13); Krispol Września - AGH 100RK Kraków; Avia Świdnik - TKS Tychy; Stal Nysa - Cuprum Lubin.

12. TKS Tychy723:20
Osiem najlepszych drużyn w tabeli zagra w fazie play-off o mistrzostwo I ligi. Cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej będą walczyć o utrzymanie.